„Na možný restart soutěží se připravujeme individuálně, s trenéry jsme v kontaktu třikrát v týdnu. Ti nám vždy určí, na co bude trénink zaměřený,“ prozradil Marek Osvald, hráč Trstěnic, jak se připravuje vedoucí tým krajské I. A třídy. A právě v Trstěnicích věří, že se několikrát oddálený restart soutěží nakonec uskuteční.

David Wagneter, FK Hvězda Cheb.
Já bych soutěže vůbec nedohrával a výsledky anuloval, má jasno Wagneter

„Naděje umírá poslední,“ věří v návrat na zelený pažit Osvald. „Pevně v to doufáme, že se soutěž opět rozběhne,“ připomíná pozitivní náladu v trstěnickém klubu. Právě restart dává klubu z Chebska sílu do individuálních tréninků, které probíhají již několik měsíců.

„Motivace k tréninku nám určitě nechybí, jediné, co nám chybí, je naše parta, že si nemůžeme společně zatrénovat a pobavit se,“ zklamaně poukazuje Osvald. Pokud se nakonec restart uskuteční, záležet bude také na tom, kolik času dostanou týmy na fotbalovou rehabilitaci v rámci společných zápasů či přípravných zápasů, což se může promítnout právě do dohrávané části soutěží.

Vytáhlý fotbalista  mariánskolázeňské Viktorie Milan Braun (vlevo) se připravuje na možný restart netradičně ve své garáži.
Tréninky v garáži. Každý využívá to, co má k dispozici, hlásí viktorián Braun

„Myslím si, že dostat se zpátky do rytmu bude dělat problémy většině týmů, jelikož ne každý v této době si může jít sám zatrénovat a podobně,“ naráží trstěnický forvard na omezené podmínky k tréninku. „Náš tým si rozumí a máme skvělou partu, pokud restart nastane, tak hádám, že pro nás nebude těžké se dostat do zápasových i tréninkových zátěží,“ má jasno Osvald.

I dlouho očekávaný restart má však stinné stránky. Stačilo by totiž odehrát padesát procent zápasů, tedy polovinu soutěže, a tím by se mohla regulérně ukončit.

Ostrovský záložník Jakub Vrba stále věří, že se navrátí zpět na fotbalové trávníky. Jestli tomu tak opravdu bude, ukáže až čas.
Každému chybí parta a sranda na fotbale, vysvětluje ostrovský Jakub Vrba

„Pokud se soutěž opět rozběhne a bude odehrána alespoň polovina soutěžních kol, tak bych určitě soutěž neanuloval,“ vysvětluje Osvald. „Přece jenom jsou týmy, které se o postup snaží už druhým rokem, ať už Královské Poříčí či Trstěnice. Týmy do toho dávají mnoho úsilí, jak hráči, tak trenéři, a myslím, že si to zaslouží,“ má jasno trstěnický mladíček.

Nejen Trstěnice, které kdysi hrály i divizní soutěž a patřily k nejlepším týmům v kraji, si tak na konečný verdikt musejí ještě nějaký čas počkat, aby mohly splnit svůj cíl, kterým je postup do krajského přeboru.

„Situace je, jaká je, a nikdo s tím nic neudělá, nám nezbývá nic jiného než doufat, že se bude opět hrát, všem to chybí,“ dodává závěrem Osvald.


Načítám tabulku …