Jaký jste měli v Dalovicích před sezonou cíl?

Naším cílem bylo a stále je vyhrát soutěž. A to i když jsme věděli, že to bude velmi těžké, když se u nás v Dalovicích renovuje areál a na podzim jsme hráli prakticky všechny zápasy venku.

Po podzimu jste díky lepšímu skóre na první příčce tabulky okresního přeboru. V čem vidíte největší přednosti vašeho týmu?

Myslím si, že jsme útočné mužstvo a každý zápas se snažíme být dominantní. Ale největší přednost je v naší partě, která je opravdu výborná.

Hattrick dalovického špílmachra Martina Staška vynesl Dalovicím zisk podzimního půlmistra okresního přeboru.
FOTO: Dalovičáky usadil na podzimní trůn přeboru Staško

A jaké vás napadnou slabiny?

Jak už jsem říkal, hodně útočíme, a tím pádem někdy máme problém s návratem do obrany a náš brankář Bobo Hájek to potom má velmi těžké.

Je nějaký zápas, který vás doteď straší?

Mě osobně straší zápas ve Štědré, v němž jsem jako v jediném z jedenácti zápasů nejen nedal gól, ale ani nevystřelil na bránu a můj výkon byl hrozný. Jako mužstvo jsme podali nejhorší výkon s Útvinou, kdy jsme prohráli 3:4.

A na jaký naopak vzpomínáte v dobrém?

Nejlepší zápas byl podle mě v Perninku, musím pochválit i domácí mužstvo, které hrálo výborně. Byl to útočný fotbal, který se musel lidem líbit.

S čím půjdete do jarní části sezony?

Na jaro se těšíme, protože budeme hrát konečně doma v krásném areálu v Dalovicích. A určitě chceme zůstat na prvním místě.

Kdo je v Dalovicích vaším dvorním nahrávačem?

Nepamatuji se, že bych měl hodně gólových přihrávek od nějakého konkrétního hráče. Bylo to víceméně rozdělené mezi Marcela Havránka, Pekyho, Tomáše Stolína a Aleše Sochora.

Vy jste s 25 góly jednoznačně nejlepší střelec soutěže. Střelci, kteří se dělí o druhé místo, na vás ztrácí 12 branek. Nemáte vzhledem k takovému úspěchu v hlavě nějaký přestup výš? Případně máte na stole nějaké konkrétní nabídky?

Neřeším to. Co má přijít, přijde a já jsem v Dalovicích spokojený a nic mi tu nechybí.

Jste bývalý profesionální fotbalista. Změnil jste nyní, když hrajete na amatérské úrovni, svůj přístup k fotbalu, nebo na hřiště jdete pořád se stejným nastavením v hlavě?

Největší rozdíl je v týdenní přípravě na zápas. Teď už vůbec netrénuji, jen si chodím zahrát fotbal každou středu s kamarády do Otovic. V hlavě mám stále nastavenou výhru, a to ať už hraji první ligu před tisíci diváky, anebo teď okresní přebor před pár lidmi.

Václav Koloušek se v jarní části I. A třídy představí v barvách nováčka soutěže TJ Karlovy Vary – Dvory. Ilustrační foto: Deník
Přestupová bomba. Se Dvory se dohodl ostřílený středopolař Václav Koloušek

Máte nějaký cíl, co se týče počtu vstřelených branek do konce sezony?

Nemám stanovený žádný cíl, ten jsem si nedával nikdy. Hlavně chceme, abychom vyhráli soutěž.

Co vás vůbec přivedlo do Čech?

Do Čech mě přivedla moje manželka, se kterou mám dvě krásné děti. Mám úžasnou rodinu, na kterou jsem hrdý.


Načítám tabulku …