O to největší se postarala Útvina, která si řádně užívá se svými fanoušky vstup do podzimní části. A není divu. Svěřenci trenéra Víta Červenky totiž ještě neztratili ani bod. Naposledy si drze vyšlápli na svém stadionu na rezervu Dvorů, kterou porazili před zraky 120 diváků 3:0. „Lepší vstup do zápasu jsme si asi nemohli přát, prakticky ze dvou prvních šancí jsme šli do dvougólového trháku,“ vracel se k povedenému vstupu do zápasu útvinský obránce Martin Michalec.

Než se totiž hosté pořádně rozehřáli na provozní teplotu, prohrávali o dvě branky, když v 5. minutě útvinský výběr poslal do vedení Dominik Vlček, v 6. minutě pak vystřelil domácím dvoubrankový náskok ostřílený harcovník Jiří Šulc. „Potom jsme ale nějaké šance neproměnili a soupeř nás začal mačkat,“ přiznává Michalec, že hosté se postupem času dostávali více do hry. „Osobně jsem se trochu obával, že nám ten poločasový náskok ustele na vavřínech,“ prozradil urostlý chasník své obavy.

Obavy však byly plané. Do kolen totiž definitivně srazil hosty střídající žolík Lukáš Svoboda, který svou trefou nasměroval Útvinu k velmi cennému skalpu. „Hlavně jsme ukázali srdce a týmovost, protože tohle vítězství bylo výsledkem především naší dřiny a bojovnosti, k níž nás ohromně namotivovali i naši skvělí fandové. Jsem na náš tým neskutečně hrdý jsem upřímně hrozně rád, že můžu být jeho součástí,“ neskrýval Michalec radost z týmového výkonu, který vynesl Útvině třetí výhru v první části soutěže.

Plný počet bodů má na svém kontě také Sedlec, který hostil na svém pažitu nováčka za Sadova, nad kterým slavil výhru 4:0. „První poločas byl celkem vyrovnaný s tím, že mi jsme byli více na míči ,ale ani jeden z týmů si nevytvořil gólovou šanci,“ poukazoval útočník Sedlece Robert Faber, že první polovina zápasu přinesla vyrovnanou bitvu. „Do druhé půle jsme šli s větším odhodláním a také nám pomohlo, že Sadov přišel v závěru půle o jednoho hráče, který dostal červenou,“ připomněl Faber vyloučení sadovského Filipa Kavky, který obdržel červenou kartu během přestávky, když rozhodčímu vysvětlil, jak je spokojený s jeho výkonem.

A přesilovku Sedlec dokázal gólově zúročit, a to hned čtyřikrát. „Povedlo se nám dát dva rychlé góly a zbytek zápasu už jsme jen kontrolovali a přidali ještě dvě branky,“ pochvaloval si Faber po třetí výhře v řadě. Zápas blbec absolvovaly Dalovice, které nasměroval los na půdu nejdecké rezervy. Tam Dalovičáci během první půle prohrávali 0:2, přesto dokázali do konce první části srovnat na 2:2. „Začátek prvního poločasu jsme nechytli dobře, po chvilce jsme prohrávali 2:0, ale dokázali jsme první poločas dorovnat skóre,“ chválil si kapitán Čechie Tomáš Stolín.

Nejdecké béčko uspělo v bitvě s Dalovicemi, když dosáhlo na výhru 5:3. | Video: Daniel Seifert

„Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný, ale pak už nám došli síly a domácím stačili čtyři hráči z A-týmu na to, aby nás tam rozebrali,“ zklamaně přidával ke druhému poločasu, ve kterém Dalovice inkasovaly tři branky, čímž si Nejdek B mohl vychutnat premiérovou výhru v soutěži.

Překvapení se zrodilo také na úkor Staré Role, která hostila Bečov, se kterým nakonec padla 1:3. První výhru bral o víkendu Merklín, který udolal výběr Božičan 3:2. Druhé vítězství brali horalé z Jáchymova, když uspěli na půdě Děpoltovic, kde zvítězili 4:1. Děpoltovice tak i nadále na premiérový bodový zisk stále čekají. Stejně na tom je také rezerva Hroznětína, která ve třetím pokračování nestačila na Bochov, se kterým musela skousnout těsnou prohru 2:3.

Výsledkový servis:

Děpoltovice – Jáchymov 1:4 (1:2). Branky: 21. Schmitt Martin – 6. Krul Michal, 23. , 52. a 65. Günther Michal.

Nejdek B – Dalovice 5:3 (2:2). Branky: 23. Jílek Jan, 30. a 82. Ševčík Petr, 57. Rutrle Filip, 77. Ondruš Martin (vlastní) – 35. Stolín Tomáš (PK), 41. Stütz Jan, 67. Bohera Vitaliy.

Stará Role – Bečov 1:3 (0:0). Branky: 90. Belický Petr – 64. Říha Roman, 70. Pražák Lukáš, 78. Blümel Josef.

Útvina – Dvory B 3:0 (2:0). Branky: 5. Vlček Dominik, 6. Šulc Jiří, 65. Svoboda Lukáš.

Merklín – Božičany 3:2 (3:2). Branky: 10. a 45. Jonáš Miroslav (1 PK), 22. Horvát Daniel – 39. Almiashev Dmytro, 40. Kalynych Nazar.

Sedlec – Sadov 4:0 (0:0). Branky: 60. Hofman Jaroslav, 63. Faber Robert, 70. Dvořáček Daniel, 90. Štěpán David.

Hroznětín B – Bochov 2:3 (1:1). Branky: 32. Borek Tomáš, 85. Hořt Lukáš (PK) – 41. a 63. Cibulka Jiří, 53. Tvrdek Karel.