Urbánek vyfasoval stopku na dva roky k tomu peněžitý trest, Dmytro Kulakov distanc na devět měsíců a Michal Zásměta si odpočine od fotbalu šest zápasů.

„Rozhodčí byl v utkání benevolentní, kdy měl ukončit zápas, ale nechal ho dohrát. I přesto podle disciplinárního řádu § 48 / 4 obdržel hráč nejvyšší možný trest, a to čtyřiadvacet měsíců nepodmíněně a peněžitou pokutu 3.000 Kč,“ přiblížil trest pro Urbánka za inzultaci předseda Disciplinární komise OFS Karlovy Vary Miroslav Čácha.

Vysoký trest se dal předpokládat, jelikož pro Urbánka to byla již druhý prohřešek v krátké doby, kdy v rámci zimního turnaje inzultoval Daniela Jaroše. „Určitě jde o exemplární trest. aby se takové věci již nestávaly, “ vysvětloval Čácha.

Pod jeho vedením však měla disciplinárka hodně napilno, když rozhodovala o další trestech pro hráče Božičan. „Kulakov byl potrestán zákazem na devět měsíců podle § 45 / 2 DŘ Zásměta na šest utkání podle § 45 / 1 DŘ. Dále Božičany obdržely pokutu 1.000 Kč p § 65 DŘ za nevhodné chování diváků a nezvládnutou pořadatelskou službu při utkání,“ přiblížil Čácha další tresty, které disciplinárka vynesla.

Tím však vše neskončilo. Potrestaným hráčům se totiž rozběhne trest překvapivě až před startem jarní části okresního přeboru. „Rozhodli jsme se pro tuto variantu,“ poukazoval Čácha. Hráči si po tomto rozhodnutí prodlouží odpočinek od fotbalu o několik měsíců více.

Stoupající tendence násilí na stadionech a také proti rozhodčím, nenechala nejen činovníky disciplinárky OFS chladnými. „Navrhneme na valné hromadě OFS Karlovy Vary, že bychom chtěli zpřísnit tresty za tyto excesy, nově bychom chtěli od jarní části odebírat body,“ prozradil Čácha, co navrhne na valné hromadě.

Božičanský klub přispěchal po inzultaci s omluvou, kterou směrovaly nejen na OFS Karlovy Vary, ale také k rukou napadenému rozhodčímu. „Dostali jsme omluvný dopis od SK Božičany, když následně klub ukončil angažmá Dominika Urbánka ve svém klubu, “ přiblížil předseda disciplinárky, co stálo v dopise, který obdržel OFS Karlovy Vary.

close Božičanský SK vyfasoval od disciplinárky tvrdé tresty. info Zdroj: www.fotbal.cz zoom_in Božičanský SK vyfasoval od disciplinárky tvrdé tresty.

Čekat se tak bude pouze na vyjádření k rozhodčímu, který místo ukončení zápasu po inzultaci nechal v utkání pokračovat, kdy bude muset za své překvapivé rozhodnutí na kobereček.

„Jelikož byl rozhodčí pracovně zaneprázdněn, přesunuli jsme schůzku na podělí, kde budeme řešit, co se stalo v Božičanech,“ vysvětloval předseda komise rozhodčích OFS Karlovy Vary Vít Hrubý.