Osmatřicetiletý útočník zraje jako víno, čím starší, tím lepší. Přesvědčil se o tom například Hájek, který se postavil novorolské rezervě v rámci třetího kola okresní III. třídy. „Upsal jsem se po tréninku starých pánů, když se slavily narozeniny, to asi říká úplně vše,“ vracel se v čase k novému angažmá Luděk Jón, který má za sebou například druholigové angažmá v Mladé Boleslavi, třetiligové v karlovarském 1. FC či divizní v Baníku Sokolov.

Právě Jón, který přišel na hřiště až po obrátce stran, stačil soupeři nasázet úctyhodný půltucet branek. „Soupeř bohužel přijel oslaben, ale na druhou stranu dva z šesti gólů byly i pěkné,“ s úsměvem přidával ke svým trefám Jón.

„Pět gólů jsem dal myslím v divizi Kladnu, ale na to jsem měl celý zápas, teď stačil poločas,“ šmátral Jón v paměti nad podobným kouskem, který předvedl o víkendu.

Sám ale ví, že přednější než gólové radosti je zdraví, a to také platí v případě novorolského kanonýra dvojnásob.

„Po mých operacích jsem rád, že zvládnu jeden trénink týdně se starými pány, mám domluvu s trenéry, že když bude kluků málo, tak přijdu pomoct,“ upozorňoval na dohodu s trenéry Jón. Ten teď bude očekávat finanční odměnu, kterou bude muset složit do týmové kasy za šest vstřelených branek.

„No ještě nikdo nic neříkal, ale určitě mě o něco stáhnou (smích),“ dodal na závěr Luděk Jón.