Oba týmy totiž překvapivě, ale zaslouženě musely skousnout premiérové ztráty v první polovině okresního přeboru, když tak přišly o svou neporazitelnost, která trvala sedm zápasů, tedy 630 minut.

Jako první přišly o neporazitelnost Dalovice, které se představily na půdě Božičan, kde prohrály v poměru 2:5. „Tenhle zápas je pro nás zklamáním a doufám, že i ponaučením, ne až tak po herní stránce, ale hlavně po psychické stránce hráčů, a že se to nebude opakovat v dalších zápasech. Věřím, že opět navážeme na dobré výsledky,“ zklamaně se vracel k pětibrankovému nášupu dalovický hrající trenér Tomáš Stolín.

Výhodu posunout se do čela tabulky odmítla Kolová, která překvapivě zaváhala v domácím prostředí, ve kterém nestačila na mladíky v dresech sedleckého KSNP, od kterého obdržela tříbrankový příděl.

„Měli jsme to v hlavě, protože jsme věděli, že bychom mohli být první. Takže jsme to podcenili, i přesto jsme se v prvním poločase dostali se štěstím do vedení, ale Sedlec byl lepší, odehrál velmi dobré utkání a zaslouženě vyhrál,“ netradičně vysekl poklonu soupeři kapitán Kolové Jakub Gábner.

Náročný úkol zvládli na jedničku hráči perninského Sokola, kteří se vydali o víkendu pod Vladař, přesněji do Žlutic, kde se střetli s tamní rezervou, která prozatím bodovala pouze v domácím prostředí. Navíc v sázce bylo pověstných šest bodů. Horalé však neponechali nic náhodě a soupeře zničili osmi góly, když hattrick si na své konto připsali hned dva hráči, Tomáš Košťál a Jan Janda.

„Věděli jsme, že Žlutice nebudou lehký soupeř, jelikož využívají hráče z krajského A-týmu, přesto jsme chtěli vyhrát. Důležité bylo, že jsme v prvním poločase vstřelili tři branky, po změně stran pak přidali během třiadvaceti minut dalších pět a nakonec jsme vyhráli vysoko 8:1. Vše v zápase fungovalo tak, jak mělo, a teď už se plně soustředíme na derby s Nejdkem B,“ bilancoval vysokou výhru perninský útočník Tomáš Košťál.

Pět branek nasázeli hráči Děpoltovic v derby s Nejdkem B, přesto dosáhli po nerozhodném výsledku pouze na bod. Ve vyhroceném utkání šly Děpoltovice o prvním poločase do dvoubrankového trháku, který však Nejdečané dokázali smazat, stejně tomu bylo i při třetím gólu v podání děpoltovického výběru. Katem hostujícího výběru byly vlastní branky, které byly v utkání hned dvě, kdyby tomu tak nebylo, Děpoltovice si odvezly plný počet bodů.

Fotbalový reparát po výprasku v Bečově dokonale složila před svými fanoušky Březová, která hostila Verušičky, jimž bez milosti nasázela úctyhodných jedenáct branek, když nejpilnějším kanonýrem Jiskry byl Josef Coufal, který slavil čtyři přesné rány.

Slibně rozehraný zápas měly i Vojkovice, které hostily toužimskou rezervu. Nakonec z toho bylo čtyřbrankové vítězství Toužimáků. Povinnou výhru zaznamenal bečovský Slavoj, který zamířil do hor, přesněji Nových Hamrů, kde slavil tříbrankové vítězství, které jej udrželo na průběžné třetí příčce.

Okresní přebor Karlovarska, 7. kolo

Nové Hamry - Bečov 0:3 (0:1). Branky: 13. a 48. Brandejský Josef, 89. Bílý Tomáš.
Nejdek B - Děpoltovice 3:3 (0:2). Branky: 51. Kinkal Richard (PK), 71. vlastní, 86. vlastní - 21. Bičaník Pavel, 43. a 74. Verebely Marcel.
Vojkovice - Toužim B 3:4 (2:1). Branky: 2. a 28. Pavlíček Aleš, 78. Kot Daniel - 9. Kováč Marek, 60.a 77. Kolena Karel, 68. Frank Jan.
Březová - Verušičky 11:1 (3:1). Branky: 5. a 55. Hvizd Jan, 7. , 57. , 76. a 80. Coufal František, 25. , 70. a 89. Mudra Zdeněk, 78. a 87. Štěpán David - 17. Kubka František.
Kolová - Sedlec 1:3 (1:0). Branky: 25. Gábner Jakub - 48. Krejsa Petr, 66. Braun Radim, 79. Hofman Jaroslav.
Žlutice B - Pernink 1:8 (1:3). Branky: 25. Slivčák Libor - 11. Mašek Václav, 27. , 57. a 66. Košťál Tomáš, 44. , 48. a 68. Janda Jan, 54. Chára Lukáš.
Božičany - Dalovice 5:2 (2:0). Branky: 7. a 67. Křehlík Michal, 40. Rubáš Jan, 74. Mládenec Jan, 80. Petr Marcel - 70. a 73. Stolín Miloslav.