V anketě nerozhodovala pouze úroveň soutěže, ve které klub nastupuje. Stejně tak ani dosažené výsledky. Mezi další aspekty pro hlasování patřila například fanouškovská základna, práce s mládeží, aktivita jednotlivých klubů i v mimofotbalové sféře, na sociálních sítích, ale i kvalita občerstvení na stadionu či atmosféra během fotbalových mačů. Zkrátka: rozhodovalo vše, na co si jen vzpomenete.

V anketě mohli nejen čtenáři hlasovat bezmála měsíc, když z každého okresu pak postoupila vždy nejlepší pětka do velkého finále, ve které bude v sázce titul nejoblíbenějšího (nebo nejsympatičtějšího) amatérský fotbalového klubu Karlovarského kraje roku 2023.

V okrese Karlovy Vary dosáhl na primát nejoblíbenějšího klubu TJ KSNP Sedlec, který nasbíral celkem 65115 hlasů. Druhé místo připadlo Potůčkům za 55523 hlasů. Třetí místo obsadily Počerny, které posbíraly 9953 hlasů, čtvrtou pozici bral Ostrov, který získal 7796 hlasů a vše uzavřela na pátém místě Útvina, která nasbírala 3596 hlasů.

Okres Sokolov ovládl Loket, který se taktéž může pochlubit titulem nejoblíbenějšího klubu okresu, když na svůj účet nastřádal 17568 hlasů. Druhý skončil v hlasování vítěz minulého ročníku TJ Spartak Horní Slavkov, který nasbíral 13363 hlasů. Na třetím místě se umístil Dolní Rychnov, pro který hlasovalo 5428 čtenářů. Čtvrté místo obsadilo Oloví s 5274 hlasy a páté postupové místo zaujalo Královské Poříčí, to posbíralo 2493 hlasů.

Okres Cheb jednoznačně opanovaly Trstěnice, které s mohly těšit z 10164 hlasů, čímž se tak staly nejoblíbenějším klubem okresu . Druhá příčka připadla za 4084 hlasů Teplé a bronz získala Velká Hleďsebe, pro kterou hlasovalo 4058 čtenářů. Na čtvrtém místě skončily Luby s počtem 2088 hlasů a poslední postupující pozici obsadila Viktoria Mariánské Lázně, která se těšila ze zisku 1196 hlasů.

Vítězové jednotlivých okresů, nechť kontaktují redakci sportu ohledně rozhovoru pro vítěze, a to na mailu: daniel.seifert@denik.cz.

Postupující týmy:

Okres Karlovy Vary: TJ KSNP Sedlec, 2. TJ Potůčky, 3. TJ Počerny, 4. FK Ostrov, 5. TJ Sokol Útvina.

Okres Sokolov: 1. FK Loket, 2. TJ Spartak Horní Slavkov, 3. SK Dolní Rychnov, 4. SK Oloví, 5. TJ Baník Královské Poříčí.

Okres Cheb: 1. TJ Rozvoj Trstěnice, 2. TJ Sokol Teplá, 3. TJ Sokol Velká Hleďsebe, 4. TJ Luby, 5. FC Viktoria Mariánské Lázně.