Fotbalisty karlovarského 1. FC nečeká o tomto víkendu nic jednoduchého. Ve 25. kole ČFL se totiž představí na hřišti lídra soutěže Bohemians Praha. Utkání se hraje v sobotu od 10:15 hodin.

„Předem chci říci jednu věc. My nejsme předem poražení,“ poznamenal na úvod trenér Juraj Šimurka a pokračoval: „Víme, a to nejen podle výsledků, že Bohemians jsou nejlepším celkem v soutěži. Mají zkušené mužstvo. Na druhou stranu si dovolím tvrdit, že celý tento tým dobře znám.“
Kouč Šimurka tak své svěřence na zápas dobře připraví, ale musí se obejít bez dvou hráčů. „Marián Geňo dostal stopku za čtyři žluté karty. Lukáš Hrubý má zase problémy s třísly a už čtrnáct dní netrénuje,“ rozebírá stav mužstva.

Hřiště na Střížkově, kde Bohemians působí, je menších rozměrů. „Je to útulný stadiónek s takovým správným fotbalovým prostředím,“ popisuje.
Cíle pro utkání s Bohemians jsou nemalé. „Chtěli bychom bodovat a posunovat se ke středu tabulky. Jsem zastáncem názoru, že s každým se dá hrát. To znamená i s Bohemkou. Bude záležet na tom jak se bude utkání vyvíjet,“ přidává Šimurka.

A jak uspět? Trenér odpověděl: „Chomutov, nebo Hlavice tam dostaly čtyři, pět branek. To znamená, že musíme hrát ze zabezpečené obrany, ale zase tak, abychom byli nebezpeční směrem dopředu. Musíme být aktivní,“ dodává na závěr.