Domácí od úvodních minut udávali tempo utkání, což vyjádřili i brankově. „Prvních patnáct minut jsme zaspali. Domácí nás přehrávali a vytvořili si i šance, když jednu z nich kolem třicáté minuty využili," vysvětloval trenér karlovarského 1.FC Jiří Schveiner.

Podruhé jeho tým inkasoval v závěru prvního poločasu, když Vltavín odskočil Karlovarákům na rozdíl dvou branek. „Byla to velká škoda, jelikož místo toho, abychom míč odkopli, jsme ho rozehráli, z čehož byl faul a Vltavín zužitkoval následný přímý kop z pětadvaceti metrů a odskočil nám o dvě branky," zlobil se Schveiner. Po změně stran po poločasovém vichru v kabině Karlovaráků přišlo na program zlepšení ve všech směrech. „Druhý poločas byl již vyrovnanější a troufnu si říci, že jsme byli lepším týmem," míní Schveiner.

Zpět do zápasu navrátil karlovarské barvy na vltavínském pažitu úspěšnou střelou Šamánek. „Vytvořili jsme si tlak, který jsme proměnili v kontaktní branku, kterou obstaral útočník Šamánek," poukazoval karlovarský lodivod.

1.FC poté navýšilo obrátky, otevřelo hru, ale brankové radosti se již nedočkalo, ba naopak, v samotném závěru duelu potřetí inkasovalo. „Po vstřelené kontaktní brance jsme hru otevřeli a hráli vabank s vidinou vyrovnání. To se nám bohužel nepodařilo," smutnil Schveiner.

Na žádný smutek však jeho svěřencům nezbývá čas. Ve středu 29. srpna od 17.00 hodin se totiž představí 1.FC Karlovy Vary na svém stadionu ve Dvorech ve druhém kole České pošty, ve kterém bude hostit aktuálního lídra druhé fotbalové ligy Viktorii Žižkov. „Bude to nesmírně těžké utkání, ale stát se může cokoliv. V případě výhry a postupu by nás čekala pražská Sparta," uzavřel Schveiner.

Vltavín – 1.FC K. Vary 3:1
Branka 1.FC: Šamánek. Poločas: 2:0. 1.FC Karlovy Vary: Arkenberg – Gregor, Tůma, Staněk, Hucl (65. Vu) – Bereczký, Ivasko, Nerad, Jankovský – Šamánek, Tolar (46. Prückner). Trenér: Jiří Schveiner.