Anglický týden je minulostí. Svěřenci Jindřicha Dejmala a Stanislava Kubína se dvakrát představili na vlastním hřišti a připsali si na své konto tři body za sobotní vítězství 1:0 nad Spartakem Sezimovo Ústí. V prvním zápase pak podlehli zachraňujícímu se Vyšehradu 2:3.

Trenér Dejmal se zotavuje po operaci ramena, přesto má o situaci v týmu důkladný přehled. „Z tohoto zápasu jsem měl velice špatné dojmy. Nemohl jsem v noci spát a sám jsem si kladl otázku, zda to nebude konec toho našeho realizačního týmu, který s mužstvem je. Náš tým má na to, aby podobná utkání vyhrával, ale momentálně se trápí tím, že není nikdo schopen vstřelit branku,“ ohlíží se za uplynulým týdnem Jindřich Dejmal.

Vyšehrad se po většinu zápasu bránil. „My jsme měli vést za prvních deset minut 2:0 a byl by klid. Šancí jsme měli na tři zápasy a nakonec soupeři dáme branku zadarmo,“ zlobil se Dejmal.

Ve druhém poločase se Karlovarákům podařilo utkání otočit. „Myslel jsem si, že máme vyhráno, ale následovaly další dvě fatální chyby. Nejhorší je, že Vyšehrad z minima šancí vytěžil maximum. Z tohoto zápasu jsem nemohl být nadšen. Navíc ta tabulka pro nás vypadala přímo katastrofálně,“ přiznal trenér Dejmal.

Karlovarský lodivod celou situaci, která nastala, zhodnotil jedním příslovím. „Někdy méně znamená více. Nám by stačilo mít dva body navíc a jsme úplně někde jinde, než jsme teď. Když se podíváte na tabulku, tak ty dva body znamenají jednak posun, ale hlavně obrovský náskok na týmy ohrožené sestupem,“ pokračoval.

Trenér přesně věděl, kde jeho tým body ztratil. „Kdybychom nebláznili a hráli trpělivě, tak jsme mohli mít bod s Pískem, s Motorletem anebo s tím slabým Vyšehradem,“ přidal Jindřich Dejmal.

Trpělivost se vyplatila v utkání se Sezimovým Ústím. „To byl vyrovnaný zápas o jedné brance. O poločase jsem také klukům říkal, ať neblázní, že ta šance přijde, a ona přišla. Gibala našel Geňa, který byl ve vápně faulován, a následovala penalta. Počkali jsme si na svoji šanci, a mohli jsme se těšit ze tří bodů. V předchozích případech jsme mermomocí chtěli zápas rozhodnout, soupeř nás z brejku potrestal a neměli jsme z utkání nic,“ konstatuje trenér Dejmal.

Trenéři 1. FC se po delší době mohli opřít o všechny hráče. „Nejenže jsme měli kvalitní jedenáctku, ale na lavičce ještě byli připraveni Gibala a Psohlavec. Naposledy jsme v takto silné sestavě hráli někdy v půlce dubna. Toto byl také jeden z rozhodujících faktů v zápase. Nejenže jsme byli trpěliví, ale měli jsme dost hráčů,“ poznamenal Dejmal.

Pravda je, že před sobotním duelem bylo vedení klubu hodně neklidné. „Myslím si ale, že se celá situace po vyhraném zápase uklidnila. Došlo k několika výměnám názorů, ale teď už se zase můžeme soustředit na zápas s Královým Dvorem,“ dodal trenér Jindřich Dejmal.