Ve středu na vlastním hřišti prohráli hráči 1. FC se zachraňujícím se Vyšehradem 2:3. V sobotu dopoledne je pak od 10:15 hodin na stadionu v Drahovicích čeká vedoucí tým tabulky ČFL Sezimovo Ústí.

Mužstvo do zápasu vedl asistent Stanislav Kubín, protože hlavní kouč Jindřich Dejmal je v domácím léčení po operaci ramene. Momentální šéf lavičky byl po zápase s Vyšehradem hodně mrzutý. „Nevím co mám více říci. První poločas jsme si vytvořili tři šance, které mohly skončit gólem. Jednou zazvonila tyč. Na druhé straně nám jednou hosté utečou, gólman špatně vyhodnotil situaci a už jsme prohrávali,“ zlobil se Kubín.

Ve druhém poločase se jeho svěřencům podařilo utkání otočit. Nejprve se prosadil Jan Blažek tečovanou střelou od obránce. V 66. minutě už domácí vedli, když z dvaceti metrů vymetl šibenici Tomáš Vlček. „Když jsme zápas otočili, tak už jsem doufal, že to udržíme a utkání si pohlídáme,“ doufal Kubín.

To se ale nepovedlo. V 78. minutě vyslali hosté míč na branku, vůbec poprvé ve druhém poločase, a bylo vyrovnáno. Šťastným střelcem byl Jutskem Garth. „Tato branka kluky podle mého hodně zaskočila. Po tom co zápas otočili, tak se jim vrátilo sebevědomí, ale po pár minutách ho zase ztratili,“ konstatoval Kubín.

A aby toho nebylo málo, tak v 85. minutě pohřbil naděje domácích na nějaký bodový zisk Mentor Zhibi. „Za tenhle gól Bojčuk nemůže. Nedokázali jsme odvrátit dva centry, které přeletěli vápno a když tam přistál třetí, tak jsme si střelu srazili sami do branky,“ naposledy se Kubín ohlédl za zápasem.

Tabulka ČFL je vyrovnaná. Touto prohrou se karlovarské mužstvo namočilo do sestupových vod. „Teď už si nemůžeme dovolit ztrátu nějakých bodů. Pokud bychom v dalším zápase opět neuspěli, tak jsme vážně ohroženi sestupem a to si nemůžeme dovolit,“ přiznal Stanislav Kubín.

Kouč Dejmal před utkáním řekl, že Vyšehrad bude těžší soupeř než Sezimovo Ústí. „Vyšehrad hrálo hodně zatažený. Sezimovo Ústí nebude hrát tolik zezadu. Bude se snažit také směrem dopředu,“ říká hlavní kouč Dejmal.

Karlovy Vary – Vyšehrad 2:3

Poločas: 0:1. Branky: 60. Blažek, 66. Vlček – 30. Kubík, 78. Garth, 85. Zhubi. ŽK: 1:2. Diváci: 130.

Program 26. kola

Sobota 15. května – od 10:15 Loko Vltavín – Králův Dvůr, od 10:15 Karlovy Vary – Sez. Ústí, od 10:15 Varnsdorf – Písek, od 10:15 Jablonec 97 B – Č. Budějovice B, od 10:15 Motorlet Praha – Plzeň B, od 17:00 Ovčáry – Č. Lípa.
Neděle 16. května – od 10:15 Vyšehrad – Slavia B, od 10:15 Ml. Boleslav B – Hlavice, od 17:00 Žižkov B – Liberec B.