Tři body v zápase se Sezimovým Ústím sice mužstvu hodně pomohly, ale třetiligovou jistotu ještě neznamenají.Hodně napovědět může nedělní zápas v Králově Dvoře. „Čeká nás velice nepříjemný soupeř, který má dost zkušených hráčů. Sabou si prošel první i druhou ligou,“ přibližuje trenér Jindřich Dejmal soupeře.

Zápas nebude nic jednoduchého. „Oba týmy jsou sice ve středu tabulky, ale oni mají o čtyři body navíc, a to v současnosti znamená hodně. Tabulka je velice vyrovnaná,“ pokračuje karlovarský trenér.

O definitivní záchraně třetí ligy v lázeňské metropoli může napovědět právě toto utkání. „Bohužel je to pravda. Naším přáním a zároveň i úkolem je v Králově Dvoře bodovat a doma porazit Vltavín. Pokud to zvládneme, tak už můžeme být v klidu,“ připouští Jindřich Dejmal.

Tento cíl si Karlovaráci vytyčili záměrně, protože je v posledních dvou kolech čekají Hlavice a Ovčáry. „Musíme to uhrát teď a nenechávat nic na konec. Hlavice úzce spolupracuje s Jabloncem, který je ohrožen sestupem, a Ovčáry bojují o postup,“ přidal Dejmal.

Karlovarský trenér se ale bude muset obejít bez dvou hráčů základní sestavy. „Brankař Četverik marodí s chřipkou. Viróza sklátila i útočníka Tomáše Vlčka, který má ještě k tomu pochroumanou patu. Ale ještě uvidíme, jak bude vypadat mužstvo na tréninku,“ popisuje lodivod stav mužstva.

Program 27. kola

Sobota 22. května – od 10:15 Č. Budějovice B – Motorlet Praha, od 10:15 Písek – Žižkov B, od 17:00 Sez. Ústí – Ovčáry, od 17:00 Hlavice – Loko Vltavín. Neděle 23. května – od 10:15 PlzeňB– Ml. Boleslav B, od 10:15 Slavia B – Jablonec 97 B, od 10:15 Liberec B – Vyšehrad, od 17:00 Králův Dvůr – Karlovy Vary, od 17:00 Č. Lípa – Varnsdorf