Karlovaráci si odvezli 'šestku'

České Budějovice, Karlovy Vary – Fotbalisté 1. FC si z Budějovic odvezli pořádný výprask.

12.4.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Ve 22. kole České fotbalové ligy do Českých Budějovic přijelo mužstvo 1. FC Karlovy Vary. Domácí výborným druhým poločasem oplatili svěřencům Jindřicha Dejmala vysokou porážku z 3. června 2009, kdy rezerva Dynama prohrála na stadionku ve Dvorech 6:1.

Tentokrát se Českobudějovičtí radovali z vítězství 6:2.

Poločasový výsledek ale nenasvědčoval, že by k takovéto kanonádě mohlo dojít. Ve 28. minutě Michal Kaňák při ponechané výhodě obstřelil Četverika, a domácí vedli. Vyrovnat se podařilo ve 34. Tomáši Vlčkovi, když trestal chybu domácích stoperů. Ve 49. minutě šli domácí podruhé do vedení a opět v tom měl prsty Kaňák. Když běžela 72. minuta, tak českobudějovický kanonýr završil hattrick. V 80. minutě vykřesal Martin Psohlavec naději na nějaký bodový zisk pro Karlovy Vary, když se proháčkoval mezi stopery a snížil.

Jenomže posledních deset minut hry patřilo domácím. Svěřenci Jindřicha Dejmala otevřeli hru a domácí borci trestali. V 82. minutě se trefil Šimáček tečovanou ranou a za další dvě minuty přidal pátou branku svěřenců Jiřího Lercha Adam Klavík. Poslední zápis do listiny střelců udělal v 86. minutě střídající Timm.

Jednadvacetiletý Michal Kaňák se podepsal hned pod čtyři domácí branky. Svěřenci Jindřicha Dejmala nenašli celé utkání recept, jak tohoto mladíka udržet na uzdě. Nakonec tak 1. FC prohrálo na jihu Čech vysoko 6:2.

Dynamo B – 1. FC K. Vary 6:2

Poločas: 1:1. Branky: 28. Kaňák, 49. Kaňák, 72. Kaňák, 82. Šimánek, 84. Klavík, 86. Timm – 34. Vlček, 80. Psohlavec. ŽK: 1:2 (Bakala – Psohlavec, Tichota). Rozhodčí: Černý - Kalenda, Tereba.
Dynamo ČB B: Křížek - Leština (78. Šimánek), Novák, Homoláč, Bakala (90. Peroutka) - Sibčic, Bambule, Rakovan, Jasanský (62. Timm), Kaňák, Klavík. Trenér: Lerch.
1. FC K. Vary: Četverík - Vůjtěch, Tichota, Kubice, Hrubý, Staněk (79. Sýkora), Hrabáč, Psohlavec, Blažek, Gibala, Vlček (63. Geňo). Trenér: Dejmal.