V případě jeho sestupu by se totiž o jednoho zvyšoval počet sestupujících z okresního přeboru i III. třídy. Bečov je dvě kola před koncem 1.B třídy na první nesestupové pozici s tříbodovým náskokem. „Určitě se chceme udržet a zároveň pomoci celkům v okresních soutěžích. Předně je ale naším zájmem záchrana,“ dává naději výše zmíněným pěti celkům bečovský sekretář Jiří Špak. Bečov nyní hraje v Hazlově a končí doma s Bukovany. „Jsou to celky, kterým o nic nejde, nehrají o postup ani sestup, jsou bez stresů.

Los není nejideálnější, ale my máme motivaci jednoznačnou –– záchranu,“ říká Špak. Bečovské problémy jsou jasné, v první řadě úzký kádr a potom stálá absence domácího hřiště. V těchto dnech se teprve seje tráva, a tak na vlastní hřiště se budou moci vrátit nejdříve na podzim 2008. „Určitě je to handicap, všechna utkání hrajeme jakoby venku a jsem přesvědčen, že hrát doma, tak máme o pět až sedm bodů víc. Navíc je to na vlastním hřišti jiné i ekonomicky,“ míní bečovský funkcionář.

Mužstvo navíc dva roky po sobě postoupilo a hráči nejsou zvyklí na častější a intenzivnější tréninky. V zimě to vyřešili spoluprací s Útvinou, společná příprava byla pro Slavoj přínosem. Jak už bylo naznačeno, v okresním přeboru se hraje už pouze o sestup. Ten hrozí Sadovu a Nejdku B, jeden z nich určitě bude hrát baráž a druhý se buď zachrání, nebo sestoupí přímo. Ve III. třídě je ve hře kromě postupu také sestup. Pokud by se Bečov udržel, je jasno už teď, dolů jdou v každém případě Andělská Hora a Bochov B.

Když to Bečov nezvládne, jsou namočené tři celky. Nejvíc Olšová Vrata a Útvina B. Rezerva Pily má vše ve svých rukou, pokud by náhodou prohrála nyní v Andělské Hoře, tak v posledním kole hraje v Útvině s béčkem, které na podzim porazila 2:1. Baráž o účast v okresním přeboru může tak mít raritní obsazení. Po roce by mohl hrát opět Sadov s Novými Hamry. Jisté je, že to bude hned po skončení soutěží, v sobotu 23. června od 17.00 hodin na hřišti ve Staré Roli.