Do Kolové se tak sjelo pět týmů, jmenovitě Blaník Strunkovice, Jiskra Březová, Baník Pila, Sokol Olšová Vrata a Ajax Kolová. Týmy tak na zeleném kolbišti bojovaly nejen o vítězný pohár, ale především o putovní obří skleněnou číši z dílny Milana Mottla.
Hrálo se systémem každý s každým dvakrát patnáct minut a v zahajovacím duelu turnaje slavil čtyřbrankovou výhru nad Olšovými Vraty pilský Baník, který zvítězil 4:0, když se třikrát zapsal do střelecké listiny Robert Vavřina junior a jednou Vlastimil Šimůnek. Ve druhém utkání se body po výsledku 2:2 dělily, když Březová uhrála nerozhodný výsledek s Kolovou.
Ve třetím zápase, ve kterém se proti sobě postavily Strunkovice a Olšová Vrata, se branek diváci nedočkali. Ve čtvrtém mači dosáhla po výhře 2:1 na druhou turnajovou výhru Pila, která udolala Březovou, a opět v tom měl prsty pilský šutér Robert Vavřina junior, který zařídil obě trefy svého týmu.
Poté si první výhru na turnaji připsala Kolová, která pokořila 2:1 Strunkovice, když se v dresu vítěze brankově radovali kapitán Jakub Gábner a Vít Jiskra. Poté následoval přátelský zápas současných a bývalých hráčů kolovského Ajaxu, kterému byl soupeřem Výběr Karlovarska.

V tomto duelu padly dvě branky, které znamenaly dělbu bodů. V dalším turnajovém klání dosáhla na výhru Březová, která porazila 3:0 Olšová Vrata. Tříbrankové vítězství, přesněji 3:1, si připsala na účet Pila, která v pohodovém duelu pokořila Strunkovice.

Poté se radovala z druhé turnajové výhry, která tentokrát byla 1:0, Kolová, která těsně udolala Olšová Vrata. Stejným poměrem uspěla v předposledním souboji turnaje Březová v utkání se Strunkovicemi. Závěr jako víno.

V posledním utkání 70. ročníku Anenského poháru bylo na programu derby mezi Pilou a Kolovou, které ovládli Piláci v poměru 3:1, a tím rozhodli o svém zaslouženém turnajovém triumfu, když jako jediný tým neokusili hořkost porážky a s plným bodovým ziskem obsadili první místo, zatímco Kolová po prohře musela vzít zavděk alespoň příčkou bronzovou, jelikož na druhé příčce zakončila turnaj Březová.

Za jednobodový zisk připadlo čtvrté místo Strunkovicím a pátou pozici obsadila Olšová Vrata, která letos na body nedosáhla. V rámci slavnostního vyhlášení byl oceněn nejlepší kanonýr turnaje, a to pilský šutér Robert Vavřina junior, který nastřílel ve čtyřech zápasech celkem sedm branek. Cenu si odnesl i nejlepší brankář turnaje, kterým byl vyhlášen Miroslav Turek ze Strunkovic.

Sedmdesátý ročník Anenského turnaje zhlédlo v útrobách stadionu 200 spokojených fanoušků, před kterými odřídili zápasy v přátelském duchu arbitři ve složení Janoušek, Bizoň, Kozák a Hodač.

V Kolové pak udělili ještě jednu speciální cenu, a to ocenění Jardy Kužela – Hezoun turnaje, kterou obdržel maskot Kolové, figurína Ajaxáč, jenž získal cenu 120 piv, ta pak rovnoměrně rozdělil mezi všechny týmy.

Výsledkový servis:
Pila – Olšová Vrata 4:0, Březová 2:1, Strunkovice 3:1, Kolová 3:1; Březová – Kolová 2:2, Olšová Vrata 3:0, Strunkovice 1:0; Kolová – Olšová Vrata 1:0, Strunkovice 2:1, Strunkovice – Olšová Vrata 0:0.

Konečné pořadí: 1. TJ Baník Pila, 2. TJ Jiskra Březová, 3. Ajax Kolová, 4. TJ Blaník Strunkovice, 5. Sokol Olšová Vrata.