Loučení. Pět branek. Konečné šesté místo. Fotbalisté druholigového Baníku Sokolov se na začátku jarní části druholigové soutěže značně výsledkově trápili. Závěr soutěže však měli excelentní. Zasloužilo se o to zejména nové trenérské duo sokolovských lodivodů ve složení Vítězslav Hejret, Stanislav Purkart. Navíc se před začátkem utkání rozloučil s klubem Michal Salák.

I v závěrečném, třicátém kole druholigové soutěže ukázali baníkovci proti Mostu svou fotbalovou sílu. Na cestu zpátky mu nadělili pět branek. Vysokou výhru Sokolova navíc sledoval v hledišti sokolovského stadionu i reprezentant Radek Šírl, který si po skončení duelu odnesl na památku dres Igora Hrabáče.

I přes nepřízeň počasí, kdy vytrvalý déšť značně promáčel sokolovský trávník, se pokoušela obě mužstva o kombinační fotbal.
Marně.

První v duelu pak zahrozili hosté, ale střela Andreie rozvlnila pouze boční síť sokolovské svatyně.
Poté se hrálo sporadicky ve středu hřiště. To více svědčilo baníkovcům, kteří vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden z nich pak využili ve 32. minutě, když dostal Duchnič pas za zadáky Mostu, následně předložil gólovou pozvánku svému kolegovi z útočné řady Jiroušovi a ten ji neodmítl.

I když se poté hosté snažili o vyrovnávací gól, na dostřel Bertelmanovy branky se nedostali. Ve druhém dějství už tvrdila fotbalovou muziku pouze domácí jedenáctka. V úvodních minutách se ještě baníkovci zastřelovali, když rány Podrazkého a Vaněčka ještě hostující gólman Paleček pochytal, ale v 55. minutě už vše bylo jinak, když se po rohovém kopu ve skrumáži před mosteckou brankou nejlépe orientoval Kura a poslal Sokolov do dvoubrankového vedení. Most však nesložil zbraně a bojoval. Jenže jeho snaha vždy ztroskotala na dobře hrající sokolovské obraně.

Poté se potvrdilo rčení nedáš – dostaneš, když v 68. minutě proměnil centr z kopaček Šmerdy v třetí gól baníkovců střídající Hanzlík, který byl na hrací ploše necelé dvě minuty. Poté již mostečtí fotbalisté rezignovali a hráči Sokolova proměnili zbytek zápasu ve svou exhibici. A aby ne.
V 70. minutě naservíroval na stříbrném podnose gólovou pozvánku Jiroušovi Podrazký a sokolovský šutér opět neodmítl. Poté několikrát zachránil Most od dalších branek vynikajícími zákroky hostující gólman Paleček. Jenže spanilá jízda Sokolováků pokračovala i v závěru utkání.

V 85. minutě hlavičkoval domácí Vůjtěch, který si odbyl svou druholigovou premiéru, do břevna a z dorážky uspěl obránce Kura. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Příhody ovládly sokolovský stadion oslavy a také loučení, kdy hráči Baníku Sokolov sklidili zasloužené ovace a potlesk.

Sokolov – Most 5:0

Branky: 32. a 70. Jirouš, 55. a 85. Kura, 68. Hanzlík. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Příhoda – Košec, Teuber. ŽK: 1:3. Diváci: 1150.
FK Baník Sokolov: Bertelman – Šmerda, Hrabáč, Kura, Čupr - Podrazký, Pilař (80. Vůjtěch), Čada, Vaněček (66. Hanzlík) – Jirouš (73. Salák), Duchnič.
FK Baník Most: Paleček – Sigmund, Loos (70. Běloušek), Webster, Zícha – Hofmann, Schut (46. Jedinák), Boutasgount (82. Rusetskiy) – Andrei, Diego – Hora.