Barážové zápasy se začaly hrát v roce 2002 se vznikem Karlovarského kraje. Tehdy hrály o účast v okresním přeboru SK Doubí a Sokol Teplá B a na hřišti ve Staré Roli se rozhodlo o sestupu Doubí (1:4). Tenkrát se ještě hrály baráže o III. třídu a po výsledcích Kalich Žlutice – Sokol Olšová Vrata 1:4 a Vlnap Nejdek B - Olšová Vrata 2:0 postoupila nejdecká rezerva. Po sezoně 2002/03 se o účast v OP hrálo v Dalovicích a po výsledku SK Božičany - SC Stanovice 1:2 sestoupil první jmenovaný.

O účast ve III. třídě se výhrou 4:1 nad Novosedly udržela Nová Role B. V sezoně 2003/04 opět ve Staré Roli po výsledku FK RZ Abertamy - FK Nejdek B 2:3 sestoupili „rukavičkáři“. Po další sezoně se hrála baráž na stadionu v Drahovicích jako poslední utkání na přírodní trávě tamního stadionu. Překvapení posledních let Slavoj Bečov porazil Ajax Kolová 2:0 a postoupil do OP.

Po loňské sezoně hrál 24. června 2006 v Dalovicích Sadov s Novými Hamry a poprvé se přepisovala historie. Zachránil se účastník OP a rozhodnout musely až penalty. V normální hrací době utkání skončilo 2:2 a po penaltách 2:0 pro Sadov.Vsobotu tedy stejní soupeři mají šanci na reparát.