„Z derby jsme měli respekt, jelikož FC Cheb v turnaji ještě nepoznal hořkost porážky,“ přiznával předzápasové obavy trenér rezervy Hvězdy Cheb Vladimír Remža.

Ten navíc musel oželet služby hned několika hráčů. „Bohužel nám vinou zranění či pracovního vytížení chyběla více jak polovina hráčů, šanci tedy dostalo několik dorostenců,“ připomněl trable, se kterými se jeho tým musel vypořádat.

V prvním poločase se však v chebském derby diváci, kterých se sešlo na stadionu FC Cheb padesát, branek nedočkali. „V utkání jsme především chtěli držet kompaktní blok a vyrážet do protiútoků. Hra byla z obou stran spíše opatrná, šancí bylo minimum,“ přidával svůj pohled na první polovinu zápasu kouč Hvězdy.

Hvězda na závěr přípravy uspěla v derby s Březovou.
OBRAZEM: Hvězda na závěr přípravy uspěla v derby, vyhrály i Mariánské Lázně

„V první půli stojí za zmínku jen dalekonosná střela Klepáčka, která skončila pouze na břevně,“ vypíchl zajímavý moment prvního poločasu Remža. To po změně stran se přece jen ukazatel skóre měnil, a to hned dvakrát. Vždy ve prospěch béčka Hvězdy. „Ve druhé půli se nám podařilo jeden z brejků proměnit zásluhou Iterského. Poté soupeř byl nucen hru více otevřít a nám se zásluhou Raffy podařilo navýšit vedení,“ chválil si úspěšné zásahy svých svěřenců.

Rezerva Hvězdy tak dosáhla na velmi cenný skalp, když navíc sesadila FC Cheb z trůnu. „Jsem rád, že kluci hráli opravdu zodpovědně, byť někteří ne na svých obvyklých postech. Odměnou jim tudíž byla výhra v derby a zjištění, že mohou hrát vyrovnaná utkání s celky s vyšší soutěže,“ upozorňoval Remža.

FC Slavia Karlovy Vary – SC 06 Oberlind 12:2 (2:2).
FOTO: Fotbalistky Slavie řádily. V generálce vyprášily dvanácti góly Oberlind

FC Cheb, který musel skousnout první prohru na turnaji, vystřídaly v čele tabulky díky lepšímu skóre Citice. Ty obstály v divoké přestřelce s Plesnou, které nakonec nastřílely šest branek, když polovinu z nich měl na svědomí Jan Bufka. Šest branek o víkendu nastřílela i Lomnice, která si povinně poradila s výběrem Teplé.

Naopak pátou prohru na turnaji zaznamenala Lipová, která jako jediná nedosáhla ještě ani na bod, když tentokrát podlehla v derby Skalné rozdílem jedné branky.

O pohár místostarosty města Cheb, 5. kolo

TJ Sokol Citice – TJ Jiskra Plesná 6:4 (2:1). Branky: 12. , 54. a 87. Bufka Jan, 26. Prečan Philippe, 47. Mika Lukáš, 81. Peřina David – 8. Kašík Jakub, 59. a 69. Bláha Václav, 83. Schaller Petr (PK).

FK Hvězda Cheb – FC Cheb 2:0 (0:0). Branky: 46. Iterský Robert, 51. Raffa Jakub.

TJ Sokol Teplá – TJ Lomnice 0:6 (0:3). Branky: 5. Šlais Jaroslav, 25. Novák Lukáš, 29. Link Martin, 53. a 75. Ohibský Michal, 72. Podhajský Ondřej.

TJ Sokol Lipová – FK Skalná 1:2 (0:1). Branky: 55. Čížek Daniel (PK) – 25. Novák František, 65. Peterka Vlastimil.