„Uplynulá sezona pro nás byla plná rozčarování. Podzim jsme zakončili s nízkou ztrátou na čelo tabulky. Bohužel na výkony z podzimu jsme na jaře nebyli schopni navázat, a to kvůli neustále zraněními zdecimovaným kádrem, a také i nedostatkem fotbalového štěstí. Rázem jsme na chvíli zavítali do pater tabulky, dle mého názoru, neodpovídajícím naší kvalitě," poukazoval kapitán toužimské rezervy Karel Krejčí.

I v letošním roce proto zvolili Toužimáci letní přípravu společně s divizním A týmem. Kdo však nemohl, potrénoval sám.

„Letní příprava je u nás v Toužimi nastavena s ohledem ke společné účasti s A týmem, v rámci letních dovolených a pracovních povinností je však často individuální. Zúčastnili jsme se letního turnaje v Bezdružicích kde jsme obsadili druhé místo v konkurenci okolních kvalitních týmů, takže v tomto ohledu panuje spokojenost," pochvaloval si Krejčí. Během fotbalové výluky neprošla Toužim žádným velkým posilováním. „Náš kádr B týmu je už po dobu více než dvou let víceméně stále stejný, a beze změn. Tým aktuálně nikdo neopustil, a tak posily nejsou zapotřebí. Tým sice má možnost posílení o hráče A týmu, což je příjemné, ale není určitě tak často využíváno, jak se píše, nebo si mnozí myslí a odůvodňují tak naše dosažené výsledky," vzkazuje soupeřům Krejčí.

Do podzimní části okresního přeboru nakročili hráči z Toužimi vítězně, když v domácím prostředí pokořili Nové Hamry 3:2.

„S týmem z Nových Hamrů se potkáváme v poslední době poměrně často, a utkání s nimi jsou vždy náročná a zajímavá. Horalé mají velmi dobře poskládaný tým ,plný kvalitních hráčů, a tak byl pro nás první letošní domácí zápas plný očekávání. Utkání probíhalo za úmorného počasí, nepostrádalo však spoustu zajímavých momentů. Po celkem vyrovnaném průběhu jsme nakonec byli těmi šťastnějšími. I když Hamry dokázaly ještě po trefě Míry ´Hejčka´ Hejkala na 2:0 vyrovnat , v závěru nám zajistil výhru toužimský štírek Pepa Šmoranc, takže vstup se nám povedl," liboval si kapitán Toužimi.

Ve druhém kole podzimní části zamíří Toužimáci v sobotním dopoledni na půdu nováčka Božičan. „Božičany se sice uvedly po návratu do okresního přeboru prohrou 4:1 na Pile, stejně ale nepochybuji o jejich síle B třídou prověřeného týmu. Pro nás je každopádně každý soupeř k poražení, a tak nepojedeme do Božičan s jinou vírou než ve tři body, které si hodláme odvézt," přeje si další bodový zisk Karel Krejčí.