Tou zásadní byl příchod nového trenéra Petra Richtáře, který zamířil do klubu sešívaných z Dalovic. „Měl jsem nějaké nabídky k trénování v krajském přeboru, ale když mě oslovil Standa Štípek, tak se mé rozhodování značně usnadnilo. Proč? Zaprvé mě lákalo pracovat s lidmi, kteří fotbal berou vážně, jsou ochotni na sobě pracovat a něco mu obětovat,“ vysvětloval Petr Richtář. Navíc pro mladého trenéra to byla další velká motivace.

„Zadruhé jsem chtěl vyzkoušet práci v týmu, v Dalovicích jsem byl svým pánem, ve Slavii jsme vytvořili tandem s Mariánem, myslím, že jsme si sedli jak v pohledu na fotbal, tak lidsky; pracovat s ním je velice inspirativní, snad se vhodně doplňujeme,“ míní Richtář.

I kádr prošel po postupové loňské sezoně velkou obměnou, kdy ho tvoří především dorostenci, od kterých si nejen trenéři hodně slibují. „Tahle soutěž kluky prověří mnohem více než hraní v dorosteneckém přeboru. Věřím, že je to správná cesta, ačkoli mnozí nad tím kroutí hlavami, nechceme z ní uhýbat,“ upozorňoval karlovarský trenér.

Po třech kolech z pozice nováčka krajské I. A třídy má karlovarská omladina na svém kontě čtyři body. „Po třech utkáních mohu být spokojen pouze s devíti body. To je samozřejmě nadsázka. Ačkoli se chceme pohybovat v tabulce co nejvýše, body nejsou tím hlavním, o co nám jde. Naší prioritou je navyknout kluky na dospělý fotbal, rozvíjet je sportovně i lidsky, posouvat jejich hranice,“ připomněl vizi, kterou se tým chce ubírat, Richtář. Kdo si myslel, že dorostenci v trikotu karlovarské Slavie budou hrát především druhé housle, tak je na omylu. Mladíci totiž zle zatápěli všem soupeřům, se kterými se v úvodu podzimní části střetli. „Musíme zapracovat na důrazu, na hře tělem. V soubojích si často počínáme naivně, to, co stačilo v soubojích s dorostenci, je najednou málo. Stejně tak musíme přidat na rychlosti, a to jak v myšlení, tak v práci s míčem. O taktické vyspělosti se netřeba bavit,“ vypočítával Richtář.

I když se jejich svěřencům na hrací ploše zrovna herně nedaří, vše nahradí bojovné srdce.

„Naší předností je entuziasmus, chuť a snaha na sobě pracovat. Už po měsíci je na mnohých hráčích vidět zajímavý progres, každou minutou, kterou stráví na place, každou chybou, kterou udělají, fotbalově rostou. A o to jde především,“ uzavřel Richtář.