První poločas moc vzruchu nepřinesl. Domácí působili hodně rozpačitě. Zřejmě to bylo tím, že na vítězství v zápase s Pískem se kladla veliká váha. První šanci samotného střetnutí měli hosté. Kubic ze strany centroval, ale Hřebeček číhající na zadní tyči mířil vedle.

O přestávce sáhl trenér Jirí Dreiseitl do sestavy a vyplatilo se mu to. Šalouna střídal Bereczký a Bendu nahradil Němec.

Obě nové akvizice hru 1. FC oživily, a před brankou hostí bylo o poznání živěji. V 53. minute se nebál Bereczký naběhnout do malého pokutového území a  svým důrazem poprvé překonal brankáře Písku.

Podobný kousek se mu povedl i v 74. minutě. Opět operoval v malém vápně a jemnou tečí upravil konečné skóre na 2:0 pro Vary. Hosté měli následně také šance, ale prosadit se již nedokázali, a tak 1.FC bralo tři body.