Fotbalová nespokojenost ovládla v jarní části bochovský fotbal. Tým, který ničil na podzim jednoho favorita za druhým, ve druhé části okresního přeboru značně tápe. V osmi odehraných kolech uválčili fotbalisté Bochova třináct bodů.

„Velké problémy máme v koncovce, a to se pak promítá i do našich výsledků. Chybí nám koncový hráč,“ dobře ví jeden z nejzkušenějších fotbalistů v dresu Sokola Bochov Luděk Holba.

I když Bochováci vstoupili do jarní části velmi dobře. Na půdě toužimské rezervy se radovali po výhře 3:1 z prvních tří bodů. „Béčko Toužimi se krylo se svým áčkem, takže nebylo tak silné jako v jiných domácích utkáních. Nám se podařilo vstřelit tři branky, a výhru jsme si náležitě užili,“ vysvětloval Holba.

I ve druhém jarním kole Bochov slavil výhru, když si v domácím prostředí poradil s Vojkovicemi 2:0. „Z obou stran to byl hodně špatný fotbal. My jsme toto utkání prakticky vyhráli až po vlastní brance Vojkovic,“ podotkl k druhé výhře v řadě bochovský forvard.

Pak ale přišlo rychlé fotbalové vystřízlivění. Porážka v Hájku 0:4 pak určitě mluví za vše. „Chyběli nám vykartovaní a zranění hráči. Místo nich nastoupili dorostenci, a to se promítlo i do utkání. Navíc nám Hájek vstřelil v první půli tři branky, a to rozhodlo,“ poznamenal k první bodové ztrátě Holba.

Na vítěznou vlnu se fotbalisté Bochova navrátili na domácí půdě, když pokořili Doubí těsně 2:1. „V tomto utkání se potvrdilo, že nám chybí koncový hráč. I z našeho pohledu to nebylo ono. Za výkony v podzimní části hodně zaostáváme,“ smutnil hráč Bochova.

Pak na program dne přišla porážka 2:3, kterou Bochováci utržili na půdě nejdecké rezervy. „I přes prohru to byl z naší strany nejlepší výkon v jarní části. Bylo to velmi dobré utkání, a to z obou stran,“ konstatoval Holba.

V následujícím kole si pak Bochov připsal na svém hřišti bodový zisk za nerozhodný výsledek 3:3 v duelu s Květnovou. „Zaspali jsme první půli. Květnová si pak vytvořila solidní náskok 3:0, ale my ho dokázali smazat, a navíc jsme mohli při trošce štěstí duel i vyhrát. V závěru jsme totiž nastřelili dvakrát břevno a jednou tyčku,“ poukazoval Holba.

Ve dvacátém kole pak prohrál Bochov souboj o druhé místo v okresní tabulce, když podlehl karlovarskému Bacardi 1:3. V jedenadvacátém pokračování pak navíc nestačil na vedoucí tým tabulky Pernink, tomu pro změnu podlehl v poměru 0:3. „V těchto utkáních se asi lámal chleba. My však chceme dohrát jarní část důstojně, a to je skončit nejhůře na třetí příčce,“ vzkazuje soupeřům Holba.

Jenže úlohu nebudou mít hráči Bochova nijak lehkou. Již v sobotu je čeká souboj se čtvrtými Božičany. Vítěz tohoto duelu se posune na třetí příčku. „Víme, že Božičany doma neprohrávají, ale my bychom chtěli získat nejméně bod, což znamená, že tam nejedeme prohrát,“ uzavřel Luděk Holba.