Bývalo pravidlem, že fotbalisté Sokola Bochov začátek sezony nezvládali a body jim začínaly přibývat později, většinou až na jaře. Tentokrát je tomu jinak, po třech kolech jsou bez ztráty a nic na tom nemění, že v tabulce mají započítány jen dvě výhry. Té třetí totiž dosáhli v prvním kole nad Teplou B (3:2, Kajzar 2, Holba) přímo na trávníku, ač jim byla později smazána kvůli odstoupení Teplé B ze soutěže. Potom vyhráli v Nejdku B 3:2 (Spejchal, Škoda, Kajzar) a se Sadovem 4:0 (Kajzar 2, Hykš, Hazucha). „Měli jsme lehčí vylosování, nyní nás teprve těžší soupeři čekají. Škoda té Teplé, protože myslím, že s nimi by body ztratili jiní.

Já jsem nyní měl čas, a tak jsme přes léto dost trénovali, dvakrát týdně, a je to znát. V druhých poločasech jsme soupeře přehrávali a doufám, že nám to vydrží co nejdéle,“ říká bochovský trenér Antonín Rendla. Jeden z těžších soupeřů čeká Bochov už nyní, v sobotu hraje v Březové. I když právě pro Bochov není Jiskra takovou překážkou. Od sezony 2003/04, kdy se znovu potkávají v okresním přeboru, hráli spolu osm zápasů, z nichž čtyři Bochov vyhrál (dva v Březové) a jen jeden prohrál. S Březovou v minulé sezoně dvakrát remizoval 1:1 a 2:2 (na jaře v Březové). „Tento soupeř se nám líbí a také jeho hřiště. Doufám, že můžeme udělat tři body a udržet dosavadní výsledky.

Sice nám bude chybět klíčový hráč Holba a asi také Roštejnský, ale jedeme tam uspět,“ sebevědomě hlásí Rendla. Nejlepším střelcem mužstva Sokola Bochov je Robert Kajzar, který se prozatím trefil v každém zápase, celkem pětkrát. Společně s Pavlovičem z Květnové by vedl tabulku střelců, ale má zapsány jen tři trefy, škrtly se mudva zásahy z prvního kola s Teplou B. „Vůbec mě to nemrzí, nemám ambice být nejlepším střelcem. Ostatně je jedno, kdo góly dá, hlavně když bodujeme. Březová je teď obměněná, uvidíme, jaké to bude, ale budeme se snažit vyhrát. Doufám, že můžu přidat nějaký gól, ale to není důležité, hlavně abychom minimálně bodovali,“ říká bochovský kanonýr Kajzar.

V Březové už by měli mít menší problémy se sestavou, k dispozici už budou Beran a Markof, ale strach mají z hřiště. Před týdnem se jim totiž na něm usídlili závodníci a návštěvníci Karlovarského AMbikemaratonu.