V prvním kole na půdě Teplé v souboji nováčků Božičany neuspěly a nakonec si odvezly porážku v poměru 1:4. „Z naší strany to byl hodně špatný výkon. Hráči byli ustrašení a navíc na hřišti nestíhali. Pokud budeme hrát tímto způsobem, bude hodně těžké se v soutěži udržet,“ ohlédl se za zahajovacím podzimním duelem božičanský trenér Robert Beránek.

Ve druhém kole už to bylo o něčem jiném. Na své půdě hostili fotbalisté Božičan dalšího nováčka, rezervu Královského Poříčí.

Od úvodních minut si vytvořili mírný tlak, který přetavil ve vedoucí branku mladíček Jan Rubáš. Pak mělo Poříčí výhodu pokutového kopu, který ale brankář Robert Beránek zneškodnil. „V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Navíc jsme mohli klidně vyhrát první půli 2:0, ale v závěru neproměnil samostatný útok Marcel Petr,“ načal své bilancování domácí premiéry Beránek.

Ve druhém dějství však Poříčí notně přidalo na obrátkách a s tím přišly na program dne i další góly. Nejdříve vyrovnal ze značky pokutového kopu Tomáš Reitmeier, který několik minutek po své individuální akci poprvé poslal poříčský tým do vedení. „Ve druhém poločase jsme nemohli najít správný herní rytmus, nic se nám nedařilo, zatímco soupeři ano. Po vyrovnávací brance bylo rázem Poříčí na koni, ale kluci nakonec zalarmovali všechny své síly a z toho vyplynula i vyrovnávací branka,“ narážel božičanský trenér na vyrovnání z pokutového kopu, které obstaral Milan Vereš.

Božičany si tak připsaly v nové soutěži první krajský bod. „Určitě nemůžeme být spokojeni, když máme na kontě po dvou odehraných kolech pouhý bod. Půjdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak se nám bude dařit, chceme se stále držet při zemi,“ varoval Beránek.

Ve třetím pokračování krajské soutěže zamíří jeho výběr na horkou půdu exkrajské Skalné. „Skalnou jsem viděl v utkání s Kralicemi, a čeká nás další těžký zápas,“ podotkl Robert Beránek.