Do Božičan se v sobotu dostavili na fotbalový turnaj pouze dorostenci Baníku Sokolov a Spartak Chodov B, třetí Nejdek B nedorazil. „V pátek večer nám volali, že nepřijedou,“ smutně poznamenal božičanský trenér Robert Beránek.

Pořadatelé tak narychlo rozdělili Božičany na dva týmy, A a B, čímž naplnili turnajovou kvótu. Pak už na program dne přišly turnajové boje, ve kterých se hrálo systémem každý s každým dvakrát dvacet minut.

Nejlépe si v turnajovém pavouku vedli hráči chodovského béčka, kteří jako jediní neztratili během turnaje ani bod. Na druhém místě pak skončili na svém turnaji fotbalisté božičanského A mužstva, když si na své konto připsali šest vítězných bodů. Bronz pak získali v Božičanech dorostenci sokolovského Baníku, kteří na turnaji vybojovali jedno vítězství, a to právě nad posledním týmem turnaje Božičany B, které dokončily turnaj bez bodového zisku.

V rámci slavnostního vyhlášení si odnesl cenu pro nejlepšího brankáře turnaje sokolovský gólman Patrik Povinský. Ocenění pro nejlepšího hráče turnaje si vybojoval Jan Rubáš z pořádajícího božičanského áčka.

Na domácí půdě zůstala i poslední fotbalová cena, kterou vybojoval v tabulce kanonýrů nejlepší střelec turnaje Marcel Petr junior. Všechna utkání s přehledem odřídil zhruba před stovkou fanoušků Rudolf Kozák.

„Turnaj splnil účel, který byl pouze přípravného charakteru, takže jsme moc spokojeni. Navíc si zahráli všichni,“ liboval si Beránek.

Další přípravný duel před startem krajské I. B třídy, kde budou Božičany v roli nováčka, odehrají ve středu 4. srpna na hřišti v Nové Roli, kde je v pikantním souboji čeká místní výběr, který se připravuje pro změnu na další ročník krajské I.A třídy. Start tohoto duelu je v 18.00 hodin na hřišti u novorolského rybníka.

Výsledky: Spartak Chodov B – SK Božičany A 3:1, FK Baník Sokolov 1:0, SK Božičany B 2:0; SK Božičany A – FK Baník Sokolov 5:1, SK Božičany B 5:2; FK Baník Sokolov – SK Božičany B 3:1.