Záchrana. Tak tento cíl mají daný ve fotbalových Božičanech, které dvě sezony brázdí fotbalovou mapu krajské I. B třídy. Tentokrát však bude mít desátý celek I. B třídy hodně napilno. Tým totiž během zimní přípravy prošel řádnou rekonstrukcí.

„Budeme se muset obejít bez zkušených hráčů, kteří buď ukončili kariéru, nebo přerušili činnost z rodinných důvodů,“ narážel božičanský trenér Robert Beránek na odchody Krafta, Lendla, Weise či Rubáše. I přesto měli hráči Božičan během přestávky hodně napilno.

„Tak přípravu jsme začali v lednu a trénovalo se třikrát v týdnu. K tomu jsme připojili soustředění v Nových Hamrech a i účast během přípravy byla slušná,“ poukazoval Beránek.

Během fotbalové výluky odehrály Božičany i několik přípravných duelů. Podlehly Sokolovu U19 1:9, Březové 2:3, Nové Roli 2:6 a slavily výhru nad Bečovem 9:0. Dále pak vypadly z krajského poháru, v němž nestačily na Abertamy, kterým podlehly 2:3. „Pro nás tohle nemá tak velkou váhu, jelikož jsme se snažili dát šanci mladým hráčům, na kterých do budoucna chceme stavět, takže výsledkům nepřikládáme až tak velkou váhu,“ podotkl Beránek.

Do týmu se tak zapojily dvě nové akvizice, útočník Luboš Cupal z Kyselky a Vít Zábranský z Počeren. „Oba přišli na půlroční hostování. Měli by být platnými posilami. Co se týče jara, tak bychom chtěli udržet I. B třídu, ale uvidíme, jak se s tím mladí hráči poperou. Když se to však nepodaří, vrátíme se do okresního přeboru, nechceme nic lámat přes koleno,“ uzavřel Beránek.