Kraslický odchovanec zažil cestu fotbalovými trávníky se střídavými úspěchy. Z Kraslic zamířil hrát dorosteneckou ligu do Kladna, odkud putoval do Chebu, kde se dostal až do ligového áčka. Bohužel byl před rozpuštěním Unionu Cheb posledním, který podepsal smlouvu. Z Chebu se odebral gólman na půl roku do Rakovníka, odtud zamířil hrát divizi za Stříbro, aby skončil na Slavii Karlovy Vary. Po dvou letech šel chytat za Karlovy Vary –Dvory, kde se tehdy vykopala třetí liga.

Ve Varech strávil osm let, z toho šest považuje za velmi úspěšné. Pak ale ztratil důvěru vedení klubu a tím začal jeho pád. Poté putoval do Toužimi, kde půlroční hostování popisuje jako jedno z nejvydařenějších, přestože hrál ´jen´ krajský přebor. Jeho cesta po fotbalových stadionech pokračovala angažmá v Baníku Sokolov.Tamdostal příslib podpisu smlouvy, ale nakonec k tomu nedošlo. Vrátil se zpět do Buldoků. Další zastávkou byla Stará Role, kde dohrál sezonu, a po dovolené se ozval Hazlov, který už měl o jeho služby kdysi zájem. Co rozhodlo o tom, že jsi zakotvil právě v Hazlově?

Buldoci už omě neměli vůbec zájem, s čímž jsem ale počítal, tak jsem uvažoval o Německu, jak to dělá řada hráčů. Pak jsem o tom ale přemýšlel, že by mi to zas tak nevyhovovalo, jet dvakrát na trénink a hrát nějakou tu ovčí německou ligu jen kvůli eurům. Proto jsem zvolil variantu Hazlova, který hraje divizní soutěž, a ta už je na rozhraní profesionální a amatérské soutěže, i když je jasné, že valná většina hráčů chodí do práce. Rozhodně jde už o kvalitní soutěž. Rozdíl krajského přeboru a divize je asi propastný, souhlasíš?

Určitě, divize jemnohem náročnější soutěž, mužstva jsou na vyšší fotbalové úrovni. Vkrajském přeboru bylo jen málo celků, které dokázaly těm nejlepším vzdorovat. Mužstvomoctěžkých zápasů nesehrálo, těžkou překážku mělo před sebou jen málokdy. Vdivizi to bude o něčem jiném. Každý zápas se bude muset bojovat do konce. Nebude se jen vyhrávat, to je jasné, a já doufám, že když přijde nějaký nezdar, že se z něj dokážeme co nejdřív vzpamatovat. Tobě bylo ve čtvrtek třicet let. To je pro brankáře ideální věk. Nebylo pomýšlení na závěr kariéry v Německu příliš předčasné?

Já už jsem začal bilancovat. Moje pověst v Buldocích naznačovala, že už na soutěž nemám, začal jsem o sobě pochybovat. Pak jsem ale strávil nádherný víkend v Písku, kde se hrálo mistrovství České republiky krajských výběrů, a já jsem nastoupil za Karlovarský kraj. Skončili jsme sice na sedmémmístě z deseti týmů, ale byla tam skvělá parta. Všichni jsme věděli, že tam příliš odpočívat nebudeme, že nás tam čeká spíš dřina.Noa právě tam jsem si uvědomil, že to semnounení zas tak špatné, že stačí, když pořádně potrénuji, a můj čas může zase přijít. Možná omněněkdo tvrdil, že jsem ambiciózní, ale já jsem to viděl jinak. Vždycky jsem chtěl makatsám na sobě. Nikdy jsem neměl ambice chytat třeba první ligu. Chtěl jsem být dobrý, ale pokud jsem věděl, že přijde někdo lepší, rádmusvé místo postoupím. Ale právě v Buldocích jsem o tom přesvědčený nebyl. Jak na tebe zapůsobila parta v Hazlově?

Myslím, že jsem se během přípravy rychle aklimatizoval. Spoustu hráčů jsem znal jednak z dřívějších působeníu jiných týmů a pak i ze soutěže. Je to tady fajn, uvidíme. Co říkáš tomu, že budete minimálně podzimní část soutěže hrát na stadionu ve Skalné?

No, tak je to určitě škoda. Mnětady ten stadion v Hazlově hodně vyhovuje, hlavně ten kontakt s diváky.Ve Skalné to už nebude ono, přece jen je areál rozlehlejší a ten kontakt s diváky už nebude takový. Co myslíš, že bude pro setrvání v divizní soutěži nejdůležitější?

Určitě chytit začátek soutěže. Ale i když se ne všechno povede, hůl bych nad námi nelámal. Kvalita kádru se musí časem nějak projevit. První sezona bývá pro nováčky hodně hektická, plná nadšení a na tom by se mělo stavět i tady. Tedy hlavně na bojovnosti a entuziasmu. Měl jsi v mládí nějaký brankářský vzor?

Vždycky to byl Michel Preud´homme, dlouholetý gólman Belgie. Líbil se mi i Rus Dasajev. Jaké má brankář Lutzbauer nedostatky?

Tak určitěmusímzapracovat na koncentraci. Je hodně důležité vidět jen ty čtyři čáry a co se děje mezi nimi, nevšímat si okolí ani řečí, které často na vás směřují. Druhá věc je hra nohou. Jaké máš podle tebe přednosti? Reakce na brankové čáře. Myslím, že jsem v této činnosti neměl v Buldocích konkurenci. Je nějaké motto, podle kterého se řídíš? Vtréninkovém plánu trenéra Musila bylo napsáno: Chtít!

Ato je asi to nejdůležitější. Když člověk chce, může pak hodně dokázat, a to platí jak v životě, tak i ve fotbale!