Kvůli nepříznivému počasí, které proměnilo několik stadionů v plavecké bazény, se pět zápasů muselo odložit. Ty pak budou odehrány v dodatečném termínu.Fanoušci se tedy mohli vydat do Božičan či Radošova.

V obou případech šlo o zajímavé bitvy. Božičanům se totiž postavila do cesty poslední Útvina, zatímco předposlední Kyselka přivítala na hřišti pod radošovským mostem březovskou Jiskru.

První duel byl na pořadu v Božičanech, kde plnil místní SK roli favorita v souboji s poslední Útvinou. Vše podstatné se odehrálo již v prvním dějství, kdy padly celkem čtyři branky. Tři z nich do branky Útviny a jedna pak do svatyně Božičan.

„V úvodu jsme sice měli převahu, přesto jsme po hrubce v obraně inkasovali. Poté jsme vyrovnali, když se po rohovém kopu střelecky prosadil Honza Rubáš, a o třicet minut později jsem poslal naše barvy do vedení přesnou ranou po individuální akci. V závěru prvního poločasu trefil hráč Útviny místo balonu mou hlavu, což jsem odnesl zlomeným nosem. Z následného pokutového kopu se pak nemýlil Marcel Petr, který tím podtrhl účet první půle. Druhý poločas se už dohrával jen z povinnosti, ale před kvalitní diváckou kulisou. Pro nás to byly velmi důležité tři body," podotkl k utkání božičanský kapitán Jiří Rubáš.

Druhý souboj se odehrál pod radošovským mostem. Od úvodních minut byl duel prošpikován nepřesnými kombinacemi na obou stranách, i přesto více zlobila Březová, která se ujala v první půli po rychle rozehraném autovém vhazování a následném brejku vedení.

„V prvním poločase to bylo z naší strany bez pohybu, nápadu, za to pak přišel gólový trest," ohlédl se za prvním poločasem nejmladší člen kyseleckého výběru Dominik Homolka.

Po změně stran přidala Kyselka na obrátkách a za to si vysloužila tři branky, když se dvakrát prosmýkl do pokutového území Březové kapitán Kyselky Josef Hlaváč, který zkušeně dvakrát propálil březovského gólmana. Velký obrat dokonal tečovanou střelou Petr Čada. V závěru utkání Březová snížila na rozdíl jediné branky, když svou druhou branku v duelu vstřelil Martin Zemianek, ale na víc už jí nezbyl čas.

„Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb, bojovnost, přihrávky a to přineslo i kýžené góly. Březová sice v závěru zápas zdramatizovala, ale body zůstaly doma," oddychl si ještě v hlase Homolka.

Výsledky, 16. kolo:
Kyselka – Březová 3:2 (0:1). Branky: Hlaváč Josef 2, Čada Petr – Zemianek Martin 2. Rozhodčí: Hrubý Vít – Grůza David, Šíp Jan. ŽK: 0:1.

Božičany – Útvina 3:1 (3:1). Branky: Rubáš Jiří, Petr Marcel, Rubáš Jan – Machala František. Rozhodčí: Vaněček Petr – Sakáč Jan, Varga Marian. ŽK: 1:1.

Tabulka okresní přebor 16. kolo