Již letní příprava, ve které si Březováci připsali na své konto dva turnajové triumfy ukázala, že Březová bude patřit v novém ročníku okresního přeboru k aspirantům na postup.

„Příprava byla hodně náročná. Tréninkové dávky jsme polykali dvakrát v týdnu, a pak odehráli dva turnaje. Ten první v Kolové jsme vyhráli. Na stejné vlně jsme se pak vezli i na srazu Březových, kde jsme ve finále pokořili až po penaltové loterii Březovou u Sokolova,“ načal své ohlížení brankář Březové Martin Frk.

Jenže hned v úvodním kole podzimní části přeboru jeho tým dostal pořádně za fotbalové uši, když podlehl ve Vojkovicích tamní jedenáctce 2:3. „Ve Vojkovicích to bylo utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme dobře kombinovali a stříleli i branky, ve druhém jsme pak dělali velké chyby, které soupeř brankově potrestal,“ smutnil Frk.

Ve druhém kole pak Březová uhájila se štěstím svou tvrz, když porazila Kyselku 2:1, až po dvou gólech v závěru utkání. „Pro nás to bylo hodně šťastné utkání. Prakticky jsme rozhodli o své výhře až v závěru utkání, když se dalekonosnou střelou pomalu z půlky hřiště prezentoval náš Miroslav Šenfus, který tak rozhodl o našem vítězství,“ oddychnul si Frk.

Ve třetím pokračování podzimní části zamířili Březováci na půdu nováčka z Merklína, kde slavili výhru v poměru 3:2. „Opět jsme rozhodli o naší výhře až v závěru duelu. Do zápasu naskočila i naše nová posila Martin Zemianek, který se prezentoval jednou brankou. Tu druhou pak přidal Tomáš Osza,“ liboval si Frk.

Poté si Březová dojela pro cenný bod na půdě karlovarského Bacardi, kde plichtila 1:1. „Na tohle utkání nerad vzpomínám, jelikož jsem si ve 12. minutě vyvrtnul kotník a zápas tak pro mě skončil. Do branky tedy musel nestárnoucí Kamil Látka, který si vedl velmi dobře. Oboustranně se hrál kvalitní fotbal, proto si myslím, že bod byl pro nás hodně cenný,“ míní Frk.

Další tříbodovou radost si užili fotbalisté Březové v Toužimi, kde nastříleli tamní rezervě čtyři branky a nakonec vyhráli celý duel 4:2. „Na začátku utkání jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, který domácí do konce první půle smazali. Po obrátce stran jsme však přidali další dvě branky, které znamenaly další tříbodovou radost. Tři naše branky měl na svědomí Pavel Svoboda, kterému tento duel řádně střelecky sednul. Navíc do utkání naskočila další posila Marek Hampejs, a taktéž si vedl velmi dobře,“ pochvaloval si březovský gólman.

Březovskou vítěznou vlnu nepřerušilo ani nejdecké béčko, které si odvezlo zpod březovské přehrady výprask 5:1. „Nejdecké béčko celkem překvapilo. Čekali jsme totiž těžší duel, ale opak byl pravdou. Soupeř kupil jednu chybu za druhou, a my je střelecky trestali,“ bilancoval Frk.

Další tři body vyválčila Březová v následujícím kole na půdě Bochova, kde zvítězila 3:2. „Utkání se odehrálo na těžkém promáčeném terénu, spíše to byl boj na blátě. Nakonec jsme slavili důležitou výhru. V zápase se pak představila další naše posila Michal Silády, který nastoupil v základní sestavě, a určitě svým výkonem nezklamal,“ podotkl Frk.

Čtvrtou výhru v řadě si Březováci připsali na svém pažitu,na kterém přestříleli vysoko 5:3 druhého nováčka soutěže Verušičky. „Brzo jsme vedli 2:0, pak trochu polevili, čehož Verušičky využily ke vstřelení branky. Poté jsme opět zabrali a nováčkovi přidali další tři branky, a zápas tak dovedli do vítězného konce,“ říká Frk.

Další zápas pak odehráli hráči Březové na půdě exkrajské Pily, kde nakonec remizovali 1:1. „Bylo to pro nás smolné utkání. Po zbytečném vyloučení Zdendy Urbana, jsme i v deseti šli po brance střídajícího Štěpána Švachuly do vedení, ale nakonec jsme v závěru inkasovali,“ poukazoval Frk.

Pak na program dne přišlo březovské zaváhání, které znamenalo nerozhodný výsledek s Hájkem. „Neodehráli jsme dobré utkání, pro nás to byla ztráta dvou bodů,“ dobře ví gólman Jiskry. Jenže to nebylo vše. V následujícím kole totiž Březová opět na domácí půdě ztrácela, když uhrála s nováčkem soutěže Sadovem nerozhodný výsledek 2:2. „Sadov dokázal potrestat naše hrubky v obranné hře. Nás to však nezlomilo a nakonec jsme vyrovnali a připsali si další cenný bod,“ dodal k duelu s třetím nováčkem soutěže Frk.

V předposledním jedenáctém kole si pak Březová dojela pro druhou podzimní porážku na hřiště Kolové, kde podlehla tamní jedenáctce 0:2. „V úvodu sice šel sám na brankáře Kolové náš Pavel Svoboda, ale neuspěl. Pak už hráli zejména domácí, kteří nám vstřelili dvě branky. Neměli jsme svůj den, a proto Kolová zaslouženě vyhrála,“ vysekl poklonu soupeři Frk.

I přes neúspěchy v posledních kolech nemusí Březová nijak smutnit. Na svém pažitu se totiž rozloučí s podzimní částí ve velkém stylu. Pod březovskou přehradou se totiž představí druhá ostrovská rezerva. Pokud by Březová vyhrála, předskočila by v tabulce právě ostrovský záložní tým. „Víme, že půjde o hodně, a proto uděláme maximum, abychom zakončili podzimní část na stříbrném stupínku,“ slibuje Martin Frk.