„Já se na utkání dívám ze dvou pohledů. Do šedesáté minuty jsme prohrávali 2:0. První branku jsme dostali po sporné situaci odpískané rozhodčím, druhou pak po naší hrubé chybě v defenzivě. Jinak si myslím, že první poločas měl úroveň," začal se ohlížet za utkáním kouč Tichota.

Další branky přišly až po změně stran. „Až když jsme prostřídali, tak byla naše hra horší. Udělali jsme nějaké individuální chyby. Na druhou stranu jsem rád, že se mladí hráči setkali s dospělým fotbalem na takovéto úrovni. Zkušenost to byla pro ně veliká. Výsledku nepřikládám nějakou velkou váhu," přidává Tichota.
Na úvod přípravy, jak už bylo napsáno, se Buldokům postavil tým ze čtvrté nejvyšší soutěže v Německu.

„Z mého pohledu to na hráče moc nebylo. Byl jsem osloven Jáchymovskými, zda bychom s Viktorií nesehráli přípravné utkání, když jsou tady na soustředění. Z našeho pohledu to byla zajímavá konfrontace a zpestření přípravy," přidal.

Letní příprava karlovarského celku je tak v plném proudu. „Během tohoto týdne sehrajeme tři utkání. Ve středu poměříme síly s Chomutovem, ve čtvrtek s Březovou u Sokolova a o víkendu nás pak čeká pohárové střetnutí na hřišti ZČE Plzeň. Jinými slovy je jasné, že tréninků moc nebude. Tento týden bude hlavně o herním vytížení hráčů," pokračoval šéf lavičky.

Do startu mistrovské soutěže budou Karlovým Varům zbývat ještě tři týdny. „To se začneme zaměřovat na pilování konkrétních herních situací.  amozřejmě že se také pokusíme doplnit kádr," je si Tichota vědom toho, že přišel o pár zkušených borců ze základní jedenáctky. Jaroslav Nerad se pokusí zaujmout v Domažlicích a v týmu se již také neobjeví Joza či Tvrzník. „Momentálně máme jeden cíl a tím je stabilizovat hráčský kádr týmu a doplnit ho. Do sezony je ještě daleko, tak abychom řekli, že chceme hrát na těch a těch místech," řekl trenér.

Na druhou stranu Buldoci nejsou jen oslabováni. Do přípravy se trenérovi ohlásilo několik mladíků. „Jsou u nás Krlička a Polom, který hrál za dorost Viktorie Plzeň. Dále máme ze Sokolova Michala Királyiho, který je jinak náš odchovanec. Z našeho dorostu máme Havlíčka a Csemera. To jsou ale většinou kluci, kteří si s námi přípravu vyzkoušejí a jsou příslibem do budoucna. Ce se týče této sezony, tak jednáme se třemi hráči, ale nechci předbíhat, jak vše dopadne.

Předběžným cílem je obhájit loňské pozice," přidal. Složení týmů v letošním ročníku divize A je úplně jiné než v minulém roce. „Budeme více cestovat. Z Karlovarského kraje spadly dva celky, z Plzeňského jeden. Čeká nás více cestování do jižních Čech a také okolo Prahy. Bude to náročnější, ale s tím se musíme poprat. Táborsko a Tachov postoupily, takže teď nějakého jasného favorita nevidím, ale to se vše pořádně ukáže až během soutěže," míní Karel Tichota na závěr.

Buldoci Karlovy Vary – Viktorie Berlín 1:5 (0:2). Branka KV: Plachý (z pk). ŽK: 0:2. Diváci:120.
Karlovy Vary: Strnad – Plachý, Pěkný, Oslovič, Mestl, Staněk, Polom, Királyi, Maňák, Dušek, Psohlavec. Střídali: Švec, Krlička, Csemer, Skala, Sukulovský, Havlíček.