Po výhře nad Čáslaví 4:1, těsné prohře v Domažlicích přišla pro tým z lázeňského města, který bojuje o udržení v třetiligové soutěži, další rána v podobě porážky 1:2 na půdě Roudnice nad Labem. Varáci tak po porážce, která byla sedmnáctou v soutěži, padli do sestupové propasti, když jim patří průběžná šestnáctá pozice.

Vstup do utkání měli o něco lepší domácí hráči, kteří si postupně vytvořili mírný tlak. Ten pak vygradoval ve 25. minutě, když se jedovatou střelou prezentoval roudnický Svatek, ale brankář Varů Daniel Bojčuk byl na místě. O dvě minutky později pak skončil hlavičkový pokus domácího Holuba na spojnici karlovarské svatyně.

Ale poté se potvrdilo rčení, nedáš – dostaneš. Ve 32. minutě fauloval domácí Petrášek ve své šestnáctce pronikajícího Geňa a rozhodčí ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu, který s ledovým klidem proměnil sám faulovaný hráč. 

Geňo poté ohrozil branku Roudnice ještě jednou, když jeho hlavičkový pokus skončil decimetry mimo branku. V závěru první půle přidali domácí fotbalisté na obrátkách, a tím přišly na pořad i gólové šance, ale velmi dobře chytající Bojčuk držel bravurními zákroky akcie karlovarského 1.FC hodně vysoko.
Nakonec i karlovarská hradba byla překonána, to když v 53. minutě srovnal ukazatel skóre po rohu Šragy hlavou Petrášek. Pro karlovarský tým bylo však ještě hůře. V 76. minutě šla Roudnice do vedení, když se do střeleckých statistik zapsal Šraga.

Karlovaráci sice v závěru přidali na obrátkách, ale kýženého vyrovnání se nedočkali, ba naopak. Mohli inkasovat, to když v 88. minutě bouchl pokutový kop pouze do břevna domácí Křeček, i přesto nakonec Roudnice udržela těsný náskok a dovedla duel do vítězného konce.

Roudnice – 1.FC K. Vary 2:1
Branky: 53. Petrášek, 76. Šraga – 32. Geňo. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Martínek – Mrkáček, Krupa. ŽK: 2:2.

SK Roudnice nad Labem: Pechatý – Šinkovský, Veselý, Petrášek, Šraga – Holub (90. Verbíř), Křeček, Mareš – Kabele, Svátek, Kučera (86. Mujagič).

1.FC K. Vary: Bojčuk – Hudec, Tůma, Dřížďal, Tuhela – Benda, Nerad, Špírek (68. Pachta), Geňo – Vondráček (55. Staněk), Plechatý.