Po vyrovnaném boji se Karlovaráci poprvé na jaře radovali ze vstřelené branky venku a také poprvé ze získaného bodu. Utkání skončilo 1:1.

S trochou nadsázky by se dalo říci, že na hřiště Arsenálu vyběhlo torzo týmu. Karel Tichota hrát nemohl pro čtyři žluté karty a s týmem neodcestovala ani jedna posila z Baníku Sokolov, jelikož ten hrál ve stejném termínu mistrovské utkání v Jihlavě. „Já osobně bych neřekl, že jsme byli nějak oslabeni. Hráli hráči, kteří patří do týmu 1. FC," začal se ohlížet za zápasem asistent trenéra Karel Tichota.

Další jeho slova patřila prvnímu poločasu, ve kterém šli domácí zásluhou Bohaty v 17. minutě do vedení. „Domácí možná měli trochu více ze hry, ale my jsme až na brankovou situci hráli velice pozorně v obraně," poznamenal Tichota a pokračoval v rozboru druhé pětačtyřicetiminutovky: „Snažili jsme se hrát nátlakově a nakonec se nám to vyplatilo. Ještě před brankou Hrubého měl jasnou šanci Staněk, ale ze standardky se neprosadil."

Domácí v závěru museli hrát o deseti. Českolipský Vrabec v 78. minutě opět porušil fotbalové regule a od rozhodčího Košana dostal druhou žlutou kartu. „Vyrovnali jsme až po tomto vyloučení, ale i tak jsme si vytvořili několik šancí. Otázkou pouze bylo, zda se dokážeme konečně prosadit, nebo ne," dodal Tichota.

Další mistrovské utkání čeká karlovarské 1. FC už zítra, a to v Pardubicích. Utkání začíná v 10:15 hodin.