„Tento výsledek považuji za ztrátu. Dvakrát jsme vedli a měli další šance, jak svůj náskok navýšit. Bohužel jedna ze šancí skončila na břevně, další pak zlikvidoval hostující brankář anebo jsme stříleli těsně mimo," zlobil se po utkání trenér Oldřich Abrhám, který našel další příčiny neúspěchu. „Výborně jsme vstoupili do utkání a z první šance šli do vedení. Jenomže hosté dokázali okamžitě vyrovnat po naší hrubé chybě."


Do poločasu přidal druhou branku domácích Marián Geňo, který se do týmu vrátil po angažmá v Sokolově a Německu. „O poločase jsme vedli 2:1, a kdyby to bylo o jednu či dvě branky navíc, tak se nikdo nemohl divit," pokračoval Abrhám v rozboru utkání. Kladno si mnoho šancí nevypracovalo, ale když už se hnalo do zakončení, tak gól visel ve vzduchu. „Jednou nás podržel Erik Arkenberg. Při střele Procházky už jsme takové štěstí neměli," konstatoval trenér.
Do konce utkání chybělo šest minut, když se podařilo Středočechům vyrovnat.

„V závěru přišly další naše dvě stoprocentní šance. Nejprve skončil míč na břevně, pak jsme po standardní situaci netrefili branku. Utkání rozhodly dva aspekty. Naše neproměňování šancí a chyby v obraně. V obou případech se snažíme při tréninku na těchto činnostech pracovat, ale marně," dodal Abrhám. 

Česká fotbalová liga, 18. kolo
Karlovy Vary – Kladno 2:2 (2:1). Branky: 2. Nerad, 43. Geňo – 9. Růžička, 84. Procházka. ŽK: 2:1 (Farmačka – J. Růžička, Rada). Rozhodčí: Šedivka – Šob, Berka, DS Hamoun. Diváci: 80.
Karlovy Vary: Arkenberg – Jankovský, Huška, Ivasko, Stehlík, Michna, Nerad, Bednář (81. Tůma), Geňo, Staněk (77. Farmačka), Šollar.
Kladno: Hůla – Bartoš, Štoncner (83. Hanzlík), Samek, Vodička (Holeček), Vavřina, J. Růžička (75. Janda), Procházka, P. Růžička, Rada, Tóth.