„Z mého pohledu jsme si nezasloužili prohrát takto vysokým rozdílem. Měli jsme příležitosti, ale bohužel je nikdo nedokázal využít," povzdechl si po prvním duelu trenér Pavel Medýnský. Karlovaráci přitom začali utkání dobře a vytvořili si šance, které volaly po brance. „Měli jsme tři příležitosti a minimálně jednu jsme měli využít. Bohužel po dvaceti minutách naše aktivita opadla a přišel trest v podobě penalty. Brankář Erik Arkenberg ji dokázal chytit, ale osobně si myslím, že se pískat vůbec nemusela," pokračoval trenér v hodnocení utkání.

Následně byli domácí aktivnější. „Nevím, co se stalo, ale naši hráči začali působit jakoby opařeně. Z toho vyplynulo okno v obraně, které dokázali domácí hráči potrestat," přidal trenér. Ve druhém poločase byl vývoj utkání podobný. Karlovy Vary začaly aktivně, ale domácí stříleli branky. „Ještě předtím, než se Kolín prosadil podruhé, jsme museli vystřídat. Ze hry odešel zraněný Stehlík, jenž měl problém s kotníkem. Následně jsme špatně pokryli centr. Někteří hráči jen stáli a koukali, co se okolo nich děje. Myslím si, že kdyby byl Stehlík na hřišti, tak by si to vzadu dokázal zorganizovat," myslí si Medýnský.
Buldoci vše vsadili na jednu kartu a začali útočit.

„Prohrávali jsme o dvě branky a nic jiného se s tím dělat nedalo. Bohužel Kolín se dostal do jednoho brejku, kterým zvýšil na 3:0. Tak či tak, my jsme měli několik možností, kdy jsme ještě před třetí brankou mohli snížit," podotýká kouč 1. FC.
Až v samotném závěru se probil do šestnáctky domácích Marián Geňo. Byl faulován a rozhodčí nařídil pokutový kop. „Bohužel to byla jediná branka, kterou jsme dokázali dát. V tomto zápase jsme doplatili na vlastní střeleckou nemohoucnost," povzdechl si Pavel Medýnský.