Již vstup do soutěže byl v podání svěřenců trenéra Martina Bulíčka (na snímku) vítězný, když si dojeli pro tři body za výhru 2:0 na půdu dalšího nováčka Lokte.

„Velice těžký zápas na úvod soutěže. Derby dvou nováčků jsme zvládli na jedničku. Celý zápas jsme byli lepším týmem a asi klíčovým momentem byla neproměněná penalta loketského hráče, kdy nás podržel brankář Martin Plaček, a na druhou stranu my jsme tuto výhodu využili ke vstřelení vedoucího gólu. Poté jsme měli hru pod kontrolou, i když jsme potvrdili vítězství až v závěru brankou z 82. minuty,“ ohlédl se za úspěšnou premiérou v podzimní části trenér Horního Slavkova Martin Bulíček.

Ve druhém utkání si taktéž Horní Slavkov připsal na konto bod, když uhrál nerozhodný výsledek s březovskou rezervou, která pak ovládla penaltový rozstřel.

„Dá se říct, že takový zápas se nehraje každý den. Neproměnili jsme obrovské množství stoprocentních šancí a kalich hořkosti jsme se vypili až do dna v penaltovém rozstřelu a bonusový bod získal soupeř, který za celý zápas ohrozil naši branku dvakrát, což po zápase uznal i trenér Březové, který řekl: Mohli jsme dostat deset gólů a nakonec máme dva body,“ smutně poznamenal k smolné domácí premiéře Bulíček.

Domácí reparát pak složili spartakovci o uplynulém víkendu, když pokořili ostrovskou rezervu 2:0. „I když je odehráno pouze třetí kolo, musím uznat, že to byl zatím nejtěžší soupeř, na kterého jsme narazili. Byl posílen o několik hráčů vloni ještě divizního mužstva, ať už to byl brankář Vaněček či hráči Kobera, Vrba, Klaus nebo Horvát, kteří u nás potvrdili svou kvalitu. Byl to krásný a rychlý fotbal z obou stran a diváci určitě odcházeli spokojeni. Vítězství jsme si ale zasloužili, když po většinu zápasu jsme byli lepším týmem a vítězství si nesmírně vážíme a ceníme,“ podotkl k premiérové domácí výhře trenér Horního Slavkova.

Ten tak může být spokojen, když jeho tým se drží prozatím v klidném středu tabulky.

„Co se týče mojí spokojenosti se vstupem do soutěže, tak říkám, že spokojen určitě jsem. Můj plán byl získat z prvních tří kol sedm bodů, což jsme splnili, i když stále hlodá a mrzí ztráta dvou bodů doma s Březovou,“ zklamaně bilancoval Bulíček.

Jeho tým si tak roli nováčka v soutěži řádně užívá. „Na druhou stranu jsme v soutěži nováčkem a já si nesmírně cením bojovnosti a odhodlanosti mých hráčů udělat pro vítězství maximum a každý zápas, jak se říká, odjezdit po zadku,“ chválil Bulíček.

I přes úspěšný vstup Horní Slavkov i nadále zůstává se svými cíli u země. „Na závěr bych jen uvedl, že jsem prošel ve své fotbalové kariéře několika kluby a taková parta, jaká se teď u nás sešla, se opravdu jen tak nevidí. Po dlouhé době vidím mužstvo, které má z fotbalu opravdu radost. Co se týče našich cílů, vůbec nereagujeme na nějaké myšlenky postupu. Jsou totiž odehraná jen tři kola a my chceme hlavně hrát fotbal pro naše fanoušky, kteří se postupně vrací na náš stadion. Výhledově je pak naším cílem navrátit fotbal v Horním Slavkově tam, kde byl před nějakými deseti patnácti lety, kdy jsme hráli oblastní přebor, když si k nám jezdily pro porážky například Chanovice, Klatovy, Rokycany nebo Přeštice. Nutno dodat, a nechci to tím zakřiknout, že se nám to zatím daří a na oba domácí zápasy přišlo asi 200 diváků, kteří odcházeli spokojeni s tím, jaký krásný fotbal předvádíme,“ dodal závěrem hornoslavkovský kormidelník.