Medýnský vydržel na lavičce 1. FC Karlovy Vary více než rok. Minulé jaro nahradil odvolaného kouče Abrháma a pod jeho vedením se v předchozí sezoně Karlovy Vary dokázaly v ČFL udržet. V letošní sezoně pracoval Medýnský s mnohem mladším kádrem, kterému chyběly zkušenosti. To se postupem času ukázalo jako rozhodující, jelikož v jarní části přidali Karlovaráci k podzimním devatenácti bodíkům dalších patnáct.

Celkově 34 bodů na udržení třetí nejvyšší soutěže nestačilo, a Karlovy Vary po jedenácti letech padají do divize. „Říkal jsem to již několikrát, na jednu stránku klukům chyběly zkušenosti, ale na druhou stránku si musíme přiznat, že jsem u nich postrádal jakési nasazení. Chvílemi mi připadalo, že si přišli zahrát fotbálek, udělat si žízeň a tím to pro ně skončilo. Takto se ale třetí liga hrát nedá," nechal se před časem slyšet kormidelník 1. FC Karlovy Vary Pavel Medýnský.

Už před posledním utkáním v Zápech byl trenér rozhodnutý, že v lázeňské metropoli končí. „Mám osobní cíl a tím je trénovat od třetí ligy směrem nahoru. To jsem řekl i panu Havlovi. Momentálně je situace taková, že jednám s několika kluby o svém dalším angažmá. Neříkám, že někam nastoupím hned během července, ale do podzimní části soutěží snad ano," pokračuje Medýnský.

Zpět ale k poslednímu utkání Karlových Varů v České fotbalové lize. Buldoci se představili na hřišti SK Zápy a už v 5. minutě prohrávali, když se trefil Jelínek. Druhý gól domácích přidal za dvacet minut Svoboda. Buldoci snížili zásluhou Tuhely a mohli i vyrovnat, ale bohužel nedali před poločasem penaltu. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidal branku Glasnovič a domácí vedli o dvě branky. Výsledkem 3:1 utkání nakonec skončilo.

Česká fotbalová liga, 32. kolo
Zápy – Karlovy Vary 3:1 (2:1). Branky: 5. Jelínek, 25. Svoboda, 64. Glasnovič – 35. Tuhela. ŽK: 1:2 (Duben – Staněk, Tolar).
Další výsledky: Chrudim – Sparta B 1:0 (1:0), Domažlice – Štěchovice 2:1 (1:0), Zápy – Karlovy Vary 3:1 (2:1), Jirny – Roudnice nad Labem 1:0 (0:0, Kolín – Horní Měcholupy 2:0 (1:0).