Ještě než vůbec začne Česká fotbalová liga, tak se karlovarské 1. FC musí obejít bez jedné z avizovaných posil. Mužstvo nedoplní Ladislav Zikán. „Mrzí mě, že jsme se nedokázali dohodnout s jeho mateřským klubem. V posledních zápasech se Zikán začal střelecky prosazovat," řekl na úvod kouč Oldřich Abrhám.


Oproti podzimní části dochází ke změně výkopu domácích zápasů. Karlovy Vary budou hrát v sobotu odpoledne. „Začneme ve 14:30 hodin. Na tomto začátku se dohodlo představenstvo klubu a já to respektuji," přidává.
V prvním mistrovském duelu nastoupí Karlovy Vary na hřišti v Drahovicích proti Kladnu. Středočeši drží aktuálně dvanáctou příčku se ziskem třiadvaceti bodů. 1. FC je  čtrnácté se ztrátou čtyř bodíků. „Nečeká nás jednoduchý zápas. Kladno má mnoho zkušených hráčů. Bartoš nebo Procházka si zahráli v první lize a jsou doplněni mladými bojovníky," popisuje trenér sobotního soupeře.


Na druhou stranu Buldoci se podle výsledků z přípravy nejeví jako tým ze čtrnáctého místa. „Jsme si vědomi své vlastní kvality a věřím, že naše mužstvo v zápase uspěje a získá první jarní body," přeje si Abrhám. Karlovy Vary prošly velikou obměnou kádru a herní projev týmu bude tak trochu hádankou. „Chceme hrát útočný fotbal, který bude diváky bavit. Postavíme do utkání dva útočníky. Více toho prozradit nechci. Nerad bych dával soupeři možnost k tomu, aby se na nás důkladně připravil," vysvětluje Abrhám svoji mlčenlivost.


Obranná hra. To je kapitola sama o sobě. „Ta mě trochu trápí. Musíme se ve hře směrem dozadu hodně zlepšit," pokračuje. Buldoci mají k dispozici dvě hřiště. V Drahovicích s umělým povrchem a značných rozměrech a ve Dvorech přírodní trávu. „Větší plocha v Drahovicích by měla být pro nás výhodou. Důvod je prostý. Jsme technické mužstvo, které je dobře fyzicky připravené a nebojí se více běhat," říká Oldřich Abrhám na závěr svých předzápasových prognóz.