Na jedné straně amatéři ze Spartaku Chodov, na druhé pak profesionální tým, juniorka Baníku Sokolov. Navíc v dresu Spartaku nastoupí proti svým bývalým spolubojovníkům hned několik hráčů. Bernard Zucker, Tomášové Krupička, Pelech a Správka, Michal Svůra, Lukáš Šourek či Robert Mašek.

Chodováci také mají soupeři z města uhelných dolů co vracet. V letní přípravě totiž soupeři podlehli v poměru 1:4. „My jsme nastoupili k přípravnému utkání po dvou trénincích a během duelu byla vidět naše nesehranost. Byl to pro nás však dobrý trénink,“ neláme si hlavu nad letní porážkou nejzkušenější hráč Chodova Robert Mašek.

I pro něho to bude velmi zajímavé utkání. „Pomalu všechny hráče znám, s některými jsem navíc kdysi hrával, takže o motivaci mám postaráno,“ dodal s úsměvem chodovský obránce.

Jenže v sobotu to bude o něčem jiném. Chodov, stejně jako Sokolov B, v novém ročníku divize bodově značně strádá a duel čtrnáctého kola se bude hrát prakticky o šest bodů. „Víme, o co jde,“ je si vědom Mašek. Chodovu totiž patří se ziskem devíti bodů průběžná patnáctá příčka, o něco lépe je na tom pak sokolovská juniorka, které patří s desetibodovým ziskem příčka čtrnáctá. Oba týmy tedy dělí v tabulce pouhý bod.

Ve prospěch spartakovců může hrát roli i fakt, že v ten samý čas bude bojovat o druholigové body sokolovský A tým, takže šance, že by dorazil do Chodova někdo z jeho kádru, je hodně mizivá. „Nemyslím si, že to bude pro nás výhoda. Spíše naopak. Šanci v sokolovském dresu dostanou hráči, kteří pravidelně nehrajou, a určitě se tak budou chtít ukázat v co nejlepším světle,“ odmítl výhodu Mašek.

Chodov však v posledních dvou zápasech dosáhl na bodovou radost, i když byl horším týmem. „Konečně se k nám přiklonilo fotbalové štěstíčko, které se během soutěže od nás odklonilo,“ míní Mašek.

Hůře je na tom sokolovská juniorka, která naposledy podlehla Vilémovu. „Uvidíme, jaký bude terén. Pokud by byl těžký, tak si myslím, že bychom mohli vyhrát, jelikož máme bojovnější tým, ale i bodový zisk by pro nás byl dobrý,“ vysvětloval chodovský bek.

A ví, o čem mluví. Naposledy v domácím prostředí Chodováci pokořili na těžkém terénu kladenskou rezervu, která však byla bezesporu lepším týmem, ale na to se fotbal nehraje. „Vyhrává, kdo dává branky. Proti Sokolovu bychom měli hrát trpělivě zezadu a využít nějaké rychlé protiútoky,“ odtajnil Mašek taktiku, která by jeho mužstvo měla dovést k bodovému zisku.

Navíc se do chodovského dresu vrátí duo Krupička, Svůra, kterým byl prominut karetní trest. „Pro nás to bude jenom přínos. Budeme si však muset dávat pozor na Prchala, který má výborné standardky. Prostě nesmíme zbytečně faulovat kolem naší šestnáctky. Pokrýt však musíme i útočné duo Čertík, Komberec, pak věřím, že uspějeme,“ uzavřel Mašek.