Jestli potřebuje někdo v krajském Fincentrum přeboru body jako sůl, tak to je bezesporu exdivizní Spartak Chodov. Ten se totiž překvapivě krčí v suterénu krajské tabulky. Navíc ve druhém pokračování nejvyšší krajské fotbalové soutěže se Chodovákům daří se střídavými úspěchy. A ani o uplynulém víkendu je nečekalo žádné jednoduché utkání, zamířili totiž na půdu čtvrtých Mariánských Lázní.

„Věděli jsme, že Mariánské Lázně mají mladý, ale velmi silný tým, který se snaží hrát kombinační fotbal. K utkání jsme nastoupili v rozestavení 4-5-1 a dařilo se nám zastavovat nebezpečně se rozvíjející akce domácích,“ vysvětloval chodovský záložník Jakub Kopřiva.

Nakonec si jeho tým připsal na své konto zlaté tři body, když soupeře pokořil po bezbrankovém prvním poločase těsně 2:1.
Od prvních minut se hrál z obou stran opatrný fotbal bez větších golových šancí. Míč více drželi na svých kopačkách domácí hráči, ale jejich útoky končily prakticky na obranném valu chodovského mužstva.

Pozadu však nezůstal ani Chodov, který domácímu mužstvu hrozil převážně z rychlých protiútoků, ale bez vážnějšího ohrožení domácí svatyně.
Do první velké šance se dostal domácí Kafka, který se po chybě hostující obrany řítil sám na branku, ale tu nakonec netrefil. Poté sice vystrčili růžky i hráči Spartaku, ale jejich šance v poklidu pochytal mariánskolázeňský brankář Šmejkal. První poločas tedy skončil bez branek, když byla k vidění bojovná pětačtyřicetiminutovka, plná osobních soubojů.

„Naším cílem bylo hrát ze zabezpečené obrany a pouštět se do rychlých brejků, z kterých jsme těžili hlavně ze začátku jarní soutěže. Hráči Mariánek dobře kombinovali, ale všechny jejich akce se nám podařilo přerušit před naším vápnem, což byl určitě důležitý krok k vítězství, protože například Chval či Kafka jsou ve vápně hodně šikovní a dokážou se brankově prosadit,“ poukazoval Kopřiva.

Ve druhém poločase přidali domácí na obrátkách, z toho pak vytěžili sérii rohových kopů a jako bonus několik standardních situací. Jenže do vedení mohli jít hosté, když se z rychlého protiútoku řítil sám na branku domácích Lukáš Kočí, který přihrál na malé vápno Jiřímu Korandovi, který ovšem ve skluzu nedokázal míč trefit.
Brankové radosti se dočkali hosté o několik minut později, když se dostal do vápna Mariánek Martin Vachník, který chytrou střelou překonal domácího brankáře.
V 80. minutě se dočkali také kýžené branky i domácí, když si na dlouhý míč za obranu naběhl Kafka, v samostatném nájezdu nedal brankáři Chodova Zahrádkovi žádnou šanci a vyrovnal na 1:1.
Kdo si myslel, že to je z gólové stránky obou týmů v tomto souboji vše, mýlil se. V 87. minutě se Chodov dostal do přečíslení a Radek Bečvář nakonec vstřelil vítězný gól po přihrávce Jiřího Korandy.

„My jsme konečně řešili rychlé brejky jednoduše, tak jak po nás trenér Jarda Pinc chce. Tři body jsou pro nás velmi cenné, protože v boji o záchranu potřebujeme každý bodík. Navíc týmy, které jsou v tabulce v naší blízkosti, také stále bodují a nám nezbývalo už nic jiného než konečně zabrat, protože jinak by to s námi bylo špatné. Je paradoxní, že se nám daří bodovat s předními týmy tabulky, ale bohužel body s týmy ze středu tabulky neděláme, tak snad se to v nadcházejících zápasech změní,“ smutnil Kopřiva.

Jenže další porci veledůležitých utkání v krajském přeboru mají teprve Chodováci před sebou. Dnes se představí potřetí v řadě za sebou na hřišti soupeře.
Tentokrát budou bojovat o tříbodový zisk na půdě nováčka z Drmoulu. V neděli 22. května poté Chodováci zakončí anglický týden domácím soubojem s Toužimí.

„Čeká nás zápas v Drmoulu, který bude hodně důležitý, a pevně věříme, že ho zvládneme. V neděli hrajeme po delší době opět doma a tento zápas s Toužimí vyhrát prostě musíme. Potom přijdou zápasy, které rozhodnou, protože doma hostíme jak Citice, tak i Nové Sedlo, které jsou v tabulce jen těsně před námi. Pokud do těchto zápasů nastoupíme jako v Mariánkách, to znamená, že se budeme rvát o každý míč a naše šance budeme řešit jednoduše, tak bychom tyto týmy měli porazit, protože si myslím, že kádr máme kvalitnější,“ uzavřel chodovský hráč.