„Chtěli jsme turnaj vyhrát, ale taky jsme nechtěli do školy,“ přiznával po turnaji sedmiletý Jakub Bartoš, který se svou školou nakonec uzavřel finálovou tabulku na šestém místě, že na finále vyrazila jeho třída s jiným cílem, než tomu bylo v realitě.

„Dvakrát jsme remizovali a třikrát jsme prohráli,“ smutně poznamenal k výsledkům Bartoš, pro kterého to byla druhá účast na krajském finále McDonald's Cupu. „Bohužel to nešlo podle našich představ,“ krčil rameny velký fanoušek pražské Slavie.

Krajské finále 25. ročníku McDonald’s Cupu hostil tradičně stadion sokolovského Baníku.
PODÍVEJTE SE: Na Svátek fotbalu se podívají žáci Františkových Lázní a Sokolova

ZŠ Rokycanova tak dosáhla na dva body, když například remizovala v derby se sokolovskou ZŠ Pionýrů 2:2. „Ostatní školy byly na turnaj dobře připravené,“ vysekla fotbalová naděje, pro kterou jsou fotbalovými vzory jeho taťka a Neymar, poklonu soupeřům.

A právě sokolovské derby označil mladíček, který jinak obléká dres Baníku Svatava, jako nejlepší vystoupení na krajském finále.

„Nejlepší zápas? Hned ten první, kdy jsme remizovali se základní školou Pionýrů, která se skládá vesměs z hráčů sokolovského Baníku,“ říkal již s úsměvem.

I přesto zavládlo po skončení krajského finále menší zklamání. „Spokojeni nejsme, uhráli jsme jen dva body, takže spokojenost není na místě, ale zase je to pro nás cenná zkušenost,“ doplnil závěrem Bartoš, který během finálového klání zápasy řádně prožíval.

Zdroj: Daniel Seifert