V zahajovacím kole se představila na domácím hřišti Chyše, která vyfasovala na úvod těžkého soupeře, Mariánské Lázně. V tomto utkání nakonec slavily úspěch právě Mariánky, které vyhrály duel v poměru 2:1.

Úvod duelu však jasně vyzněl pro chyšské barvy. Během deseti minut si totiž vypracovali hráči Chyše několik slibných šancí, když se dvakrát do samostatného úniku dostal chyšský Pavelka, ale proti brankáři hostů ani jednou neuspěl. Střelecky naprázdno vyšel i chyšský Bouška, který taktéž sám upaloval na branku Mariánských Lázní, ale taktéž bez brankové radosti.

„Kdyby to po úvodních deseti minutách bylo 2:0 pro nás, tak se nikdo nedivil. Od první minuty jsme si vytvořili tlak, a tím si vypracovali i gólové šance, ale bohužel bez vstřelené branky," zlobil se chyšský trenér Josef Šrámek. A měl řádný důvod. To, co se nepovedlo jeho týmu, povedlo se na druhé straně, když Mariánské Lázně vstřelily dvě branky a obě po rohovém kopu.

„Byla to velká škoda, jelikož jsme na tom během zimy zapracovali a na jaře inkasovali z této standardní situace asi jednu branku," smutnil Šrámek.

I po změně stran diktoval jeho tým fotbalové tempo. A s tím přišly na pořad další šance v podobě samostatných úniků. Jeden z nich nepřetavil v gól chyšský Hanzlíček, když jeho lob ještě stačili hráči z Mariánek na brankové čáře odkopnout do bezpečí.

Až po samostatném úniku Lauricha se domácí fandové branky přece jen dočkali, ale to až po úspěšné dorážce Boušky, jelikož Laurich poslal svou vizitku pouze do břevna branky hostů. „Poté jsme si vytvořili velký tlak. Navíc hosté dostali červenou kartu, ale poté se zatáhli před svou šestnáctku a z naší strany to bylo o velkém dobývání," poukazoval chyšský trenér.

I přes prešovský beton v podání hostů viselo vyrovnání ve vzduchu, když se tři minutky před koncem řítil osamocen na branku Mariánek střídající Burda, který však svou střelu poslal pouze do brankáře hostů. „Byli jsme po celé utkání lepším týmem, ale branky dával soupeř. Pro nás je to velká škoda," dodal Šrámek.