„Před startem nového ročníku jsme měli cíl být týmem, který svými výkony bude těžkým soupeřem pro všechny. A až na výjimky se nám to myslím dařilo,“ míní na úvod trenér Slavie U13 Dino Čolič. Krátkou přestávku tradičně sešívaní vyplnili neoblíbeným letním drilem. Ten však nebyl podle slov trenéra, jaký si představoval. „Sezonu jsme zahájili letní přípravou, a to 1. srpna, ale bohužel účast v této fázi nebyla valná. O mnoho více se nám vydařilo soustředění, kde byli všichni hráči,“ hledal pozitiva na přípravě Čolič. Vstup do soutěže měli karlovarští hráči vítězný, když na půdě Neratovic vysoko vyhráli 9:1, i přesto byl trenér vcelku spokojen.

„I když jsme první utkání soutěže v Neratovicích poměrně dobře zvládli, hned v následujícím utkání s dobře hrajícím a běhajícím Chomutovem se nám chybějící kondice vymstila. To samé platí i o následujícím zápase na Vyšehradě, byť to již s výkonem bylo mnohem lepší a dá se s klidem říci, že jsme nemuseli prohrát, kdybychom měli natrénováno víc. Oba zápasy jsme prohráli o jeden gól a v konečném zúčtování nám těchto šest bodů scházelo. Škoda,“ zklamaně se ohlédl za vstupem do nového ročníku Čolič. Slávisté nakonec v pdozimní části České ligy skončili na sedmém místě, když nasbírali na konto patnáct bodů se skóre 41:35.

FC Slavia Karlovy Vary
Maršík: Deváté místo není úplně optimální umístění

„Naše obrana byla s počtem obdržených gólů čtvrtá nejlepší v lize, a to po Slavii Praha, Teplicích a Meteoru, a útok je s počtem nastřílených gólů na sedmém místě, a přesně kopíruje postavení týmů v tabulce,“ vypočítával Čolič. Varský výběr se během první poloviny soutěže prezentoval důrazným, bojovným fotbalem, ve kterém však nechyběla kombinace ani tah na bránu. „Zlepšovat určitě máme co, nejvíce musíme zapracovat na zakončení. Někteří naši hráči, a to opakovaně, byli nominováni trenérem U14 Danem Drahokoupilem k soutěžním utkáním starších žáků U14 a dostali tak možnost sbírat cenné zkušenosti s fotbalem na velkém hřišti v ostrých zápasech. A nevedli si rozhodně špatně,“ pochvaloval si karlovarský trenér.

Před sebou tak mají sešívaní zimní galeje. „V zimním přípravném období se budeme věnovat kvalitní kondiční přípravě a samozřejmě i fotbalovým dovednostem,“ nastínil náplň Čolič. Pod jeho taktovkou si výběr například vystřihne účast v Zimní lize v Rakovníku. „Dále bude na programu halový turnaj ve Schwabachu u Norimberka a máme domluvena i přípravná utkání s ligovými týmy Chomutova, Litvínova či Sokolova, také bychom si rádi zahráli i například s FK Ostrov či Hvězdou Cheb,“ uvedl Čolič.

Cíle pro druhou část České ligy žáků mají hráči Slavie jasně dané. „Pro jarní část sezony jsou to kvalitní a vyrovnané výkony v soutěži a také již částečná příprava pro budoucí přechod na velké hřiště, který nás od příští sezony čeká,“ dodal Dino Čolič.

Trenér FC Slavia Karlovy Vary U15, František Krejčí.
Annaberg přinesl Slavii bronz