V sobotu 24. února se tam proti sobě postaví od 11.30 hodin lídr krajského přeboru FK Ostrov a lídr Fortuna Divize A FC Slavia Karlovy Vary. Takže fanoušci se zcela jistě mají na co těšit. Pro slávisty to bude předposlední přípravné utkání, to poslední je pak čeká v generálce s Tachovem. „O sestavě ještě nemáme zdaleka jasno, takže stále budeme zkoušet nějaké varianty,“ poukázal před vyhecovaným zápasem s Ostrovem karlovarský trenér Karel Tichota.

Šanci tak dostanou během krajského derby v trikotu sešívaných vesměs všichni hráči. „Prostor dostanou v utkání mladší hráči, kteří si tak popřípadě mohou říci o místo v sestavě, ale samozřejmě chceme, aby si zahráli všichni,“ podotkl k sestavě, která vyběhne na ostrovskou umělku, Tichota. S blížícím se startem jarní části divize se pomalu vyprazdňuje marodka Slavie. „Maňák už začal trénovat, navíc se navrátí příští týden ze zahraničí Királiy a věřím, že se dají i zbylí marodi brzo dohromady a zapojí se k týmu,“ přeje si Tichota.

Zcela jiná situace panuje v Ostrově, který si na svou jarní premiéru musí ještě nějakou dobu počkat. „Slavie začíná za čtrnáct dní, my až v závěru března, takže my pojmeme derby s cílem vyhrát,“ vzkazuje do Drahovic, kde má Slavia rozbalen fotbalový tábor, ostrovský trenér Ivan Filip. Ostrováci tak před sebou mají hodně prestižní souboj. „Čeká nás derby, když se se Slávií utkáváme jak v létě, tak i v zimě. Navíc toto utkání má vždy náboj a atmosféru, a navíc dorazí vždy fanoušci v hojném počtu. My jsme během uplynulého víkendu nehráli, když nám Louny odřekly z důvodu nemoci přípravný zápas, takže určitě bude u hráčů velká chuť si zahrát,“ vypočítal Filip.

Ten však bude muset oželet služby exligisty Vondráčka, který zamířil do Ostrova právě z Karlových Varů. „Je to škoda, že nám bude chybět, ale jinak bychom měli mít k dispozici až na další marody Koberu a Pachtu kompletní kádr,“ dodal Filip.

Ilustrační foto
Kdy se vydat na lyžovačku, když ne tento víkend?