Trápení, trápení a zase trápení. Tak nejen to. doprovází fotbalisty karlovarského Bacardi v novém ročníku okresního přeboru. „Tentokrát jsme zvolili individuální přípravu, takže každý trénoval, jak mohl. Navíc jsme odehráli turnaj v Sedleci, a také jsme si zahráli přípravu proti starým pánům Staré Role,“ načal své ohlížení kapitán karlovarského klubu Tomáš Zoka.

Během přípravy prošel kádr Bacardi několika změnami. Do Stanovic zamířil gólman Patrik Povinský. Na jeho místo tak přišli hned dva staronoví brankáři, Tomášové Moudrý a Troller. Dále se vrátil ze Dvorů univerzál Libor Marek, a z Doubí posílil tým Daniel Fellner. Do karlovarského klubu pak zamířil i další univerzál Marcel Harvánek z Chyše a také starorolští Michal Friedrich a Jaroslav Kašperák.

„Určitě jsme kádr posílili na všech postech, takže jsme si vytyčili podzimní cíl, skončit nejhůře na čtvrtém místě, v silách mužstva to určitě je,“ míní Zoka.

Jenže realita byla zcela jiná. V zahajovacím kole totiž Bacarďáci dostali doma čtyřbrankový příděl od Bochova. „I přes to, že jsme nastoupili do utkání ve slátané sestavě, podali jsme i přes obdržené čtyři branky dobrý výkon. Chybělo nám šest hráčů základní sestavy, a do hry tak musel zasáhnout i náš jedenašedesátiletý trenér,“ vysvětloval kapitán Bacardi.

I ve druhém kole okresního přeboru však jeho svěřenci vyšli bodově naprázdno. Tentokrát dostali výprask 5:2 od nováčka z Verušiček. „Opět jsme horko těžko poskládali sestavu. V 7. minutě jsme dostali první a v 60. minutě druhou červenou. O devíti hráčích v poli pak určitě nejde myslet na lepší výsledek, i když je pravda, že jsme vyhráli první poločas v poměru 2:1,“ podotkl Zoka.

Nejen jeho však strastiplný vstup do podzimní části značně mrzí. „Tak je to dané posledním kolem uplynulé sezony. To nás totiž hodně poznamenalo a myslím si, že ovlivnilo i náš vstup do nového ročníku. Nejen, že jsme mohli ze druhé pozice postoupit do I. B třídy, ale mohli jsme si v klidu užít i rozlučku. Jenže vše bylo jinak. V posledním duelu jsme totiž doma prohráli 0:4, a k tomu vyfasovali sedm žlutých a dvě červené karty, a to, vše proti podprůměrným Vojkovicím. Je pak hodně zarážející, že jsme za šestadvacet utkání obdrželi šest červených karet, z toho čtyři právě proti Vojkovicím, což nás štve až doposud, protože pak nám zbytečně museli stát hráči za obdržené karty,“ zlobil se za celý tým Bacardi Zoka.

Na zlobení však fotbalistům Bacardi nezbývá moc času. Již v sobotu budou bojovat o premiérové body v rámci třetího kola přeboru, ve kterém přivítají na svém hřišti nováčka z Pily. „Ještě jsem Pilu hrát neviděl, ale podle výsledků se jí nedaří. Myslel jsem, že bude hrát nahoře, ale opak je pravdou. Věřím, že bychom mohli nastoupit již v kompletní sestavě, a že podáme vyrovaný výkon, který nám přinese tříbodovou radost, ale uvidíme, jak vše dopadne, jelikož míč je kulatý, a stát se může cokoliv,“ je si vědom Tomáš Zoka.