„Toto utkání jsme chtěli vyhrát a to se nám povedlo. Nebyl to příliš pohledný zápas, ale nakonec mohu být spokojený,“ přiznal na úvod trenér Jindřich Dejmal.

I když Dejmalovi svěřenci naplno bodovali, kouč našel několik chyb. „Kluci sice plnili všechny taktické pokyny, které dostali, ale ještě na tom musíme pořádně zapracovat. Soupeře jsme pustili do dvou vyložených šancí, a kdyby to hráči Viktorky řešili trochu jinak, tak to mohlo skončit 2:2,“ přiznal karlovarský lodivod.

Tři body se počítají. „To je pravda. Pořád je lepší hrát hůře a vyhrát než hrát krásně a nakonec prohrát,“ připojil Jindřich Dejmal filozofickou úvahu.

Po poločase Viktorie zabrala a vynutila si územní převahu. „Když budu mluvit za Viktorku, tak když prohráváte 1:0, tak vás to podvědomě nutí vyrovnat. To samé platí i naopak. Vedeme, tak bráníme. Ať jsem byl v jakémkoliv klubu a u jakéhokoliv týmu, tak to bylo stejné. Mohl jsem na hráče řvát, ale oni mě v ten moment neposlouchají,“ říká.

Rozhodnutí přinesla 78. minuta a přesná trefa Mariána Geňa. „Tady to udělal Karel Tichota velice dobře. Přišel k míči a hned rozehrál. Kdyby začal okolo balonu obcházet, tak se už soupeř dokáže postavit a celou situaci ubránit, protože měl ve vápně výškovou převahu. Karel je velice zkušený hráč a celou dobu, než k míči od půlky došel, se díval na rozhodčího, jestli ukáže na píšťalku. Ten na ni neukázal,“ dodal.