„K úplné spokojenosti nám ale chybí tři body k tomu, aby odstup od mužstev z dolní části tabulky byl vyšší. Tyto body jsme nezískali z objektivních důvodů (nemoc, vyloučení). V posledních třech kolech jsme nemohli nastoupit v nejsilnějším složení, což se projevilo i na bodovém zisku s družstvy z Ovčár, Varnsdorfu a v neposlední řadě s Viktorií Žižkov,“ konstatoval trenér Jindřich Dejmal.

Teď čeká karlovarské „buldoky“ zimní přestávka. „Jaro určitě nebude vůbec jednoduché, protože soutěž je nesmírně vyrovnaná a více než polovina týmů bude bojovat u udržení. Pokud budeme chtít odehrát jaro bez vážnějších problémů, bude potřebné doplnit mužstvo o dva hráče, kteří mají třetiligovou zkušenost,“ opět kouč naráží na úzký hráčský kádr prvního mužstva.

Tahounem 1. FC je bezpochyby kapitán Tichota. „Z hráčského kádru nejvýše hodnotím Karla Tichotu, který podával v podzimní části soutěže nejvyrovnanější výkony. K němu se svým výkonem přiblížili brankář Jan Četverik a Lukáš Hrubý, který má velké předpoklady hrát i vyšší soutěž. Slušné výkony po přeřazení na post stopera podával také Tomáš Oslovič,“ pokračoval Jindřich Dejmal.

Obránce Oslovič si ale vyslechl od trenéra i výtku. „Bohužel jeho zkrat v utkání s mužstvem Ovčár, které v té době figurovalo na druhém místě, vedl k nepochopitelnému faulu v nepřerušené hře a jeho vyloučení. Tím oslabil tým nejenom v tomto zápase, ale i v posledních dvou podzimních. Jsem přesvědčen, že s ním bychom totiž ty zmiňované tři body získali. Jeho trest bohužel zasahuje i do prvních dvou jarních kol a s tím se budeme muset vyrovnat, protože bude nesmírně důležité, jak jarní část zahájíme,“ posteskl si Dejmal.