Do Ostrova se sjelo opět více než 500 mladých fotbalistů ve věku od 6 do 13 let. „Kdo má zkušenost s organizací podobných sportovních akcí, ví nejlépe, kolik úsilí, času a práce příprava takového fotbalového turnaje stojí,“ poukazoval Pavel Bursík. Své o tom ví také Ivan Filip, který je zakladatelem tohoto fotbalového svátku.

Již od ranních hodin se na parkoviště FK Ostrov začaly sjíždět autobusy a kolony aut. Hrací plochy byly připraveny, zázemí pro hráče, stánky s občerstvením a píšťalky rozhodčích také, takže turnaj mohl v devět hodin začít.

Počasí letos této akci přálo, i když teploty po poledni byly opravdu velmi vysoké. „Hráči měli zajištěn vydatný pitný režim a po obědě dorazili i hasiči z nedalekého Hájku a většina dětí si užila příjemnou sprchu přímo na hřišti. Všichni hráči se mohli zdarma průběžně občerstvit i u stánku s ovocem,“ připomněl Bursík.

Skvělé výkony, úžasná atmosféra a také tropické počasí, to byl Den plný fotbalu.
FOTO: Skvělé výkony, úžasná atmosféra a tropické počasí, to byl Den plný fotbalu

Celkem se bojovalo v šesti věkových kategoriích a bylo se nač dívat. „Bojovalo se o krásné poháry v jednotlivých kategoriích a ty chtěli samozřejmě získat všichni. Ačkoli všichni tento pohár vyhrál nemohli, nikdo z ostrovského fotbalu neodjel s prázdnou, protože každý hráč obdržel za účast svou vlastní medaili,“ podotkl Bursík.

Mezi jednotlivými zápasy postávali všichni u připravených stánků s tombolou nebo občerstvením. „Největší zájem byl tradičně o domácí moučníky, které letos připravily maminky a babičky z řad domácího klubu v rekordním množství,“ prozradil Bursík, co sklidilo velký úspěch. Po odjezdu všech klubů nastoupili hráči, trenéři a skalní příznivci FK Ostrov a pustili se do několikahodinového úklidu areálu.

PODMOL Brothers MOTIVATION show o víkendu premiérově opanovala karlovarskou KV Arenu.
Bratři Podmolové řádili v KV Areně, divákům se tajil dech

„Všem za to patří obrovský dík, protože bez nadšení a ochoty všech těchto dobrovolníků by se akce konat nemohla,“ dobře ví Bursík.

Každoročně má turnaj i své nepostradatelné partnery, bez kterých by ostrovský fotbalový klub jen těžko mohl zajistit účastníkům turnaje dokonalé zázemí.

„Velké poděkování patří městu Ostrov, MDDM Ostrov, společnostem RIHAR-therm, Auto Čižnár, Elektro S, Prima Ostrov-Roman Štětkář, Profitech food, s. r. o., Müller Food Additive, s. r. o., Zahradnictví Sedlmajer, Martin Maleček (VOK), Pavel Čekan, Uhelné sklady Süttö, Závodní stravování Petr Süttö a mnoha dalším,“ vzkazoval poděkování za podporu ostrovského turnaje Bursík.

Sokolov se o víkendu proměnil v běžeckou baštu. Doslova. Na programu tam byl oblíbený Sokolovský BMW Group 1/4maraton, který nově doplnil 1/2maraton.
NAJDETE SE? Sokolov se proměnil v běžeckou baštu

A ani partneři či sponzoři si nenechali fotbalový svátek ujít, když osobně předávali poháry a vytoužené medaile vítězům jednotlivých kategorií. „Věříme, že si jejich přízeň udržíme i při dalších podobných událostech,“ přeje si Bursík vstřícnost sponzorů do dalších ročníků.

Definitivní tečku za 13. ročníkem udělal tradiční ohňostroj. „Děkujeme všem účastníkům a už teď se těšíme na další setkání s nimi v příštím roce,“ dodal závěrem Bursík.