Tým totiž dokráčel po patnácti letech opět mezi okresní smetánku do okresního přeboru. Svěřenci trenéra Pavel Bičaníka totiž váleli v soutěži jednoho soupeře za druhým a po zásluze mohli slavit postup. „Do okresního přeboru jsme se vrátili po patnáctileté odmlce, takže je to velká událost nejen pro samotné hráče, ale i celou obec," pochvaloval si jeden ze strůjců postupu, děpoltovický univerzál Milan Skoupý.

Pod jeho kapitánskou taktovkou sbíral tým body jako na běžícím pásu a ve III. třídě si rychle vytvořil u soupeřů velký respekt. Se stejným kádrem pak vstoupí Děpoltovičáci i do okresního přeboru. „Náš tým možná není ten nejsilnější v okrese, ale umí vyhrát. Navíc zůstal beze změn," poukazoval Skoupý. Hodně budou těžit hráči z Děpoltovic z fotbalové euforie, která ještě neopustila jejich kabinu.

„Na to budeme hodně vsázet, jelikož všichni jsou do jednoho velcí kamarádi a trávi spolu hodně času i mimo fotbal. Jsou mezi námi i tací, kteří tohle absolvují třeba až z Kynšperka," podotkl kapitán Děpoltovic. Zapomenout bychom neměli ani na fanoušky, kteří v loňském ročníku řádně podporovali svůj tým. „Dařilo se nám navíc jsme hráli pohledný fotbal, takže fanoušci na naše utkání chodili. Podporovali nás i v utkáních na hřištích soupeřů, takže doufáme, že nám budou pomáhat z pozice dvanáctého hráče i v okresním přeboru. Navíc na každé utkání dorazí i přítelkyně jednotlivých hráčů, takže máme o motivaci vždy postaráno," s úsměvem připomněl Skoupý.

Děpoltovice však hodně profitují i ze spolupráce s obcí. „Hodně nás teď podporuje obec, hodně pomáhají i lidi z Děpoltovic. Například nám vyrostla nová tribuna se zastřešeným sezením," liboval si Skoupý. Děpoltovice budou vsázet v nejvyšší okresní soutěži Karlovarska i na své specifické hřiště. „Oddíly v okrese se s tím budou prostě muset vyrovnat," má jasno děpoltovický hráč.

Do sezony opět vstoupí pod taktovkou trenéra Pavla Bičaníka. „Je s námi dva roky a ještě nechyběl na tréninku. proto si zaslouží trenér Pavel Bičaník velké uznání, navíc má velkou autoritu, což je jen dobře," míní Skoupý. V rámci přípravy na okresní premiéru se hráči Děpoltovic příliš nešetřili.
„Odtrénovali jsme to, co jsme chtěli, řekl bych, že příprava byla klasická (smích). Odehráli jsme přípravný duel s Novou Rolí a také se zúčastnili turnaje ve Stružné. V obou případech jsme si vedli velmi dobře," ohlédl se za letním drilem Skoupý.

V prvním podzimním utkání se utkají Děpoltovice doma s jedenáctkou dalovické Čechie. „Já osobně jsem z losu nadšený nebyl, ale je to jedno. Ono když se podíváte na celky okresního přeboru, tak si nevyberete. Bude to těžký ročník pro všechny. Čekají nás na úvod Dalovice, které měly sice otřesný podzim, ale parádní ostravské jaro. Budeme hostit silně ofenzivní celek, takže uvidíme," uznával síly soupeře Skoupý. A jaké cíle mají v Děpoltkách v okresním přeboru? „Chceme být úspěšní, chceme vyhrávat," uzavřel Skoupý.