O překvapení se v uplynulém kole postaral ostrovský FK, který i napodruhé obral o všechny body pražskou Aritmu, když slavil těsnou výhru na svém hřišti v poměru 1:0. „Aritmu jsme podruhé porazili, a získali jsme tak krásných šest bodů. V tomto utkání se k nám tentokrát přiklonilo pověstné štěstí, když se hrál vyrovnaný zápas a bylo to o jednom gólu. Ten jsme vstřelili my, a stále je tak o co hrát. Navíc nám velmi dobře zahrál uzdravený Tůma, který eliminoval výškovou převahu soupeře,“ pochvaloval si ostrovský trenér Ivan Filip.
Teď před sebou má jeho tým výjezd na půdu Klatov. „Klatovy jsme v domácím prostředí porazili, ale víme, že mají hodně kvalitní tým, ale samozřejmě jdeme do zápasu, že chceme urvat nějaké body, ale bude to náročný zápas,“ míní Filip, který přidal: „V utkání s Aritmou se zranil Jula Horváth, který tak do konce sezony již nebude k dispozici. Dále trápí viróza Nýbera a Matouška, takže uvidíme, v jakém složení nastoupíme.“

Společná pastva koní ze spolku Macík
Naučnou stezku o koních je potřeba zatraktivnit

Jak už bylo napsáno, vrcholem víkendu bude derby mezi Buldoky a Viktorií. „Do utkání půjdeme s tím, že chceme uhrát tři body. Máme před sebou anglický týden, když budeme dvakrát v příštím týdnu cestovat na jih Čech. Ve středu totiž dohráváme utkání v Českém Krumlově,“ říká před zápasem kouč Buldoků Karel Tichota.

Kormidelník 1. FC se bude muset obejít bez několika hráčů. „Ano, nebudeme kompletní. Stále někdo marodí anebo je zraněný. O tom, kdo do zápasu nastoupí, se teprve budu rozhodovat,“ přidává Tichota, který následně vyjmenoval přednosti Viktorie. „Ve svých řadách mají hned pět vysokých hráčů, takže se musíme vyvarovat standardních situací. Dále jsou silní v záloze. Trojice Drahorád, Sadílek, Kavalír je velice nebezpečná,“ varuje.

Viktorie naopak přijíždí v roli outsidera a nemá co ztratit. „Nemáme co ztratit, ale nepojedeme do Varů už předem poraženi. Naopak. Chceme domácí překvapit a já věřím, že se někde nějaká skulinka objeví a my z toho následně budeme těžit,“ přidává se trenér Viktorie Stanislav Purkart.

A na co si budou muset viktoriáni dát pozor? Na to Purkart odpověděl: „Nemá cenu se bavit o dvou střelcích Psohlavec – Geňo. Oba jsou velice nebezpeční, ale Vary mají kompaktní tým a my budeme muset hrát velice zodpovědně,“ dodává.