Motorlet dal jednu branku, vítěznou
Vítězná říjnová série skončila, na tu listopadovou si pak budou muset hráči karlovarského 1.FC počkat nejméně týden. První listopadový víkend totiž nebyl pro družinu karlovarského kouče Karla Tichoty příznivý, když prohrála v hlavním městě, přesněji s Motorletem, 0:1.

„Na utkání bylo vidět, že se střetly přední týmy z tabulky. Hrál se vyrovnaný fotbal nahoru dolů, s minimem šancí," bilancoval trenér Karel Tichota. Jediná branka padla po chybě, a to ve 29. minutě. „Hráč soupeře se dostal do naší šestnáctky, kde zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče, kterého jsme nepokryli, a pro něj už nebyl problém dostat míč do branky," zlobil se Tichota.

Po změně stran přidali Varáci na obrátkách, ale kýžené branky se přece jen nedočkali. „V závěru první půle jsme byli lepším týmem, ale bez vyložených šancí. I ve druhém poločase jsme byli opticky lepší, ale špatně jsme řešili finální přihrávku, a tak zůstalo jen u náznaků gólových šancí. Během druhé půle jsme stáhli obranu na tři obránce, abychom dostali soupeře pod tlak, ale z toho jsme vytěžili pouze pár střel a standardek, které však zůstaly nevyužity. Fotbal se hraje na góly, bohužel my je nedali, a Motorlet, dá se říci, zaslouženě zvítězil," uzavřel trenér.

Ostrov propásl hodně důležité body
Sypat popel na hlavu si mohli po utkání s Českým Krumlovem hráči ostrovského FK. Co jim bylo platné, že soupeře před svými fanoušky přehrávali, když zahazovali gólové šance jak na běžícím páse. To hosté z jižních Čech mohli být navýsost spokojeni, jelikož z minima vytěžili maximum a nakonec brali výhru 2:1, čímž se tak třináctému Ostrovu v tabulce přiblížili na čtrnácté příčce na rozdíl jediného bodu.

Mariánky si užívají vítěznou vlnu
Čtvrtou výhru v řadě za sebou si připsala o víkendu na účet mariánskolázeňská Viktoria, která tentokrát splnila roli favorita do puntíku, když uspěla na půdě poslední Sušice, kterou tak udržela i po třináctém kole v podzimní části bez bodového zisku. Svěřenci trenéra Stanislava Purkarta mohli slavit výhru 4:0 a jako bonus pak posun na devátou pozici.

Výsledkový servis:

Motorlet Praha – 1.FC Karlovy Vary 1:0
Branka: 29. Hájek Jakub. Poločas: 1:0. Rozhodčí: Novák – Erlebach, Tryzna. ŽK: 1:3. Diváci: 110.
1.FC Karlovy Vary: Strnad – Dřížďal, Pěkný, Plechatý (62. Királyi), Mestl – Krlička, Maňák, Staněk, Hudec (86. Šupík) – Geňo, Psohlavec. Trenér: Karel Tichota.

FK Ostrov – FK Slavoj Český Krumlov 1:2
Branky: 66. Pachta Jindřich – 58. Persán František, 87. Carda Jiří. Rozhodčí: Szikszay – Duda, Pastyřík. ŽK: 0:3. Diváci: 270.
FK Ostrov: Süttö – Tomáň, Glanc, Liška – Matoušek (42. Kobera), Horváth, Pachta, Nerad, Rašman (62. Tolar) – Diviš, Novotný. Trenér: Ivan Filip.

TJ Sušice – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:4
Branky: 10. Kravar Matěj, 18. Lukáš Martin, 52. Šilhán Tomáš, 79. Sadílek Jaroslav. Poločas: 0:2. Rozhodčí: Duchoň – Machýček, Hádek. ŽK: 2:1. Diváci: 95.
FC Viktoria M. Lázně: Šmejkal – Šácha, Lukáš, Kravar, Kavalír (83. Novák) – Sadílek (87. Dubský), Drahorád, (79. Šaliga) Labai, (59. Kabelák) Šilhán (75. Cinkanič) – Jakubík, Denk. Trenér: Stanislav Purkart.